Dodaj ogłoszenie o pracy


Gruber Logistics i Universal Transport łączą siły

Universal Transport łączy się z Gruber Logistics Group, umacniając pozycję na rynku project cargo w zakresie usług transportu wielkogabarytowego i ciężkiego.

Gruber Logistics z Południowego Tyrolu we Włoszech oraz niemiecki Universal Transport mają zielone światło na połączenie swoich organizacji. Po ostatecznym zatwierdzeniu tej decyzji przez urząd ochrony konkurencji w Niemczech, 19 września nastąpiło uroczyste zawarcie partnerstwa. Połączenie obu przedsiębiorstw - poprzez włączenie Universal Transport do Gruber Logistics - jest kolejnym krokiem na drodze międzynarodowego rozwoju. Zarządy obu firm zostaną połączone i będą pracować jako czteroosobowy zespół.

Gruber Logistics zatrudnia około 2200 pracowników, posiada flotę 700 pojazdów ciężąrowych i osiąga łączne obroty z działalności transportowej i logistycznej w wysokości około 650 milionów euro. W ostatnich latach Gruber Logistics odnotował roczny wzrost sprzedaży o około 30 procent i tym samym rozwijał się znacznie szybciej niż reszta rynku.

(źr. Gruber Logistics)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.