Dodaj ogłoszenie o pracy


FM Logistic uruchamia w Błoniu hurtownię farmaceutyczną

FM Logistic i Teva podpisali umowę na świadczenie usługi magazynowania. Obsługa logistyczna jest realizowana na platformie w Błoniu, będącej największym centrum magazynowania i dystrybucji produktów farmaceutycznych w Centralnej Europie. Docelowo firma Teva zajmie powierzchnię 7200 mkw obejmując jednocześnie 14 500 miejsc paletowych.

Projekt rozpoczął się w grudniu 2021 i obejmie 14 500 miejsc paletowych, z których większość jest już gotowa. Obecnie trwa zatowarowanie magazynu. Dzięki outsourcingowi usług logistycznych, firma Teva będzie mogła skoncentrować się na swojej kluczowej działalności, jaką jest dostarczanie pacjentom generycznych i specjalistycznych leków.
- Współpraca z Teva Pharmaceuticals to dla naszej firmy nowe wyzwania, ale też olbrzymia satysfakcja wynikająca z możliwości obsługi tak znanej i szanowanej organizacji – mówi Marzena Świerczewska, Platform Director FM Logistic CE w Błoniu. – Zakładamy nie tylko wsparcie operacyjne naszego klienta, ale także doradztwo w rozwiązaniach optymalizujących łańcuch dostaw – zapewnienie pacjentom leków poprawiających komfort życia i ratujących zdrowie.

- Każdego roku do pacjentów w Polsce trafia ponad 70 milionów opakowań naszych leków. To ogromna odpowiedzialność, a także bardzo duża kompleksowość działania. Dostarczamy produkty lecznicze we wszystkich najważniejszych obszarach terapeutycznych, od onkologii przez kardiologię, neurologię po preparaty na ból i przeziębienie; preparaty w różnych postaciach oraz o różnych wymogach dotyczących transportu i przechowywania. To kluczowe, aby nasz partner logistyczny sprostał wymaganiom logistycznym i regulacyjnym, a także oczekiwaniom naszych odbiorców – hurtowni farmaceutycznych, aptek i szpitali,, dzięki którym nasze leki dostępne są dla tysięcy pacjentów każdego dnia” – komentuje Monika Nizio, dyrektor komercyjnego łańcucha dostaw w Teva Pharmaceuticals Polska.
Jeden z największych na świecie producentów leków generycznych składować będzie w Błoniu swoje towary na powierzchni ok. 7200 mkw.

– Hurtownie farmaceutyczna powstała w ścisłej współpracy z zespołem projektowym klienta, według założeń gwarantujących doskonałość operacyjną, optymalizację i bezpieczeństwo działań logistycznych - mówi Paweł Janicki, Senior Business Development Director – Cieszymy się, że możemy wspierać naszego partnera w zakresie nowoczesnej i efektywnej logistyki.
Platforma logistyczna w Błoniu liczy niemal 85 tys mkw. i posiada ponad 100 tys. miejsc paletowych. Główni najemcy to sektor farmaceutyczno – kosmetyczny, co czyni obiekt największym centrum dystrybucji w regionie Centralnej Europy dla tej branży. FM Logistic prowadzi we wspomnianej lokalizacji obsługę logistyczną, w tym w kanale e-commerce, hurtowni farmaceutycznych, magazynów wytwórcy i importera swoich klientów. Operator też własną multikiencką hurtownię farmaceutyczną ze składem skład konsygnacyjnym Średnio miesięcznie obsługiwanych jest 30 tysięcy palet (przychodzących i wychodzących).

Potwierdzeniem wysokiej jakości usług operatora dla farmacji jest certyfikat Zgodności z Zasadami Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej przyznany FM Logistic w 2020 roku przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny.

(źr. FM Logistic)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.