Dodaj ogłoszenie o pracy


MVGM przejmuje zarządzanie dwóch parków logistycznych Hansainvest Real Assets

MVGM wzmacnia swoją pozycję na rynku magazynowym w Polsce. Firma wygrała przetarg na zarządzanie 44 000 mkw. powierzchni w ramach dwóch centrów logistycznych, Panattoni Park City Logistics II Wrocław oraz Panattoni Park Poznań X, których właścicielem jest HANSAINVEST Real Assets GmbH. Nieruchomości te należą do funduszu HANSA Europe Logistic Fund (HELF). Tym samym krajowy portfel przemysłowo-magazynowy MVGM urósł o jedną czwartą i liczy obecnie siedem nieruchomości o łącznej powierzchni najmu ponad 180 000 mkw.

Rynek magazynowy w Polsce bije rekordy popytu i podaży, a nowoczesne centra dystrybucyjne stają się pożądanym przez zagraniczne fundusze aktywem inwestycyjnym. Mocniejsze wejście w ten sektor jest dla nas jednym z kluczowych celów na najbliższe miesiące. Jako doświadczony zarządca nieruchomości doskonale rozumiemy specyfikę obiektów magazynowych i potrzeby zróżnicowanej grupy najemców. Magazyny oprócz pełnienia tradycyjnych ról, takich jak hale produkcyjne czy terminale przeładunkowe, coraz częściej stają się doskonałą przestrzenią dla centrów badawczo-rozwojowych czy nowoczesnych usług dla biznesu. To obiekty naszpikowane technologiami, a przy tym tworzone tak, by były przyjazne dla środowiska. Chcemy aktywnie uczestniczyć w zmianach, które zachodzą w tym sektorze poprzez wspieranie naszych klientów i budowanie jak najlepszej wartości zarządzanych przez nas nieruchomości - mówi Łukasz Mazurczak, dyrektor zarządzający, MVGM.

Nasze najnowsze umowy na zarządzanie Panattoni Park City Logistics II Wrocław oraz Panattoni Park Poznań X są efektem bardzo dobrej współpracy z funduszem HANSAINVEST Real Assets, który wcześniej powierzył nam zarządzanie dwiema warszawskimi nieruchomościami biurowymi – Atrium 2 oraz Generation Park X. Kontynuacja współpracy z tym wymagającym partnerem to wyraz zaufania i uznania dla naszej pracy jako zarządcy, oraz potwierdzenie jakości świadczonych przez nas usług – powiedział Leszek Sybura, dyrektor ds. kluczowych klientów, MVGM.

Panattoni Park Poznań X to park logistyczny składający się z dwóch budynków magazynowych o łącznej powierzchni ponad 19 000 mkw. Oferuje najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, zapewniając najwyższą jakość powierzchni magazynowej, funkcjonalność i elastyczność w kształtowaniu modułów. Park dostosowany jest do różnorodnych potrzeb najemców, w tym do składowania towarów, jak i lekkiej produkcji. Obiekt posiada certyfikat BREEAM na poziomie Very Good. Panattoni Park City Logistics II Wrocław jest nowoczesnym parkiem dystrybucyjnym zlokalizowanym na terenie Nowej Wsi Wrocławskiej, w pobliżu autostradowej obwodnicy Wrocławia. Budynek zapewnia ok. 24 000 mkw. przestrzeni magazynowo-biurowej. Dysponuje przestronnymi placami manewrowymi oraz wygodnymi parkingami, a pomieszczenia mogą być elastycznie dostosowywane do potrzeb najemców.

(źr. MVGM)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.