Dodaj ogłoszenie o pracy


„Logistyka +” w wydaniu pokonferencyjnym z 6. Forum Kobiet w Logistyce

Zapraszamy do lektury wydania pokonferencyjnego – artykułów dotyczących tematyki prezentowanej w trakcie 6. Forum Kobiet w Logistyce w dniu 5 czerwca 2016 rok - w formacie pdf. Materiały zawierają indywidualne przemyślenia autorów, wypowiedzi i wskazówki, które mogą stanowić inspirację do rozwoju usług TSL i organizacji Państwa firm.

W tegorocznym wydaniu polecamy artykuły:
Logistyka + oczekiwania pokoleń - prof. dr hab. Halina Brdulak
Jak nas widzą, tak nas oceniają – siła brandu w logistyce… i nie tylko – rozmowa z Martą Tęsiorowskę, vice president, marketing & communications Prologis Europe
Ryba psuje się od głowy – Katarzyna Mickiewicz
DB Schenker: Dbamy o to, co jest ważne – dialog, bezpieczeństwo, rozwój – Monika Pachniak-Radzińska, dyrektor rozwoju DB Schenker
W pogoni za technologią pamiętajmy o kliencie Mateusz Barycza, national key accont manager Raben Logistics Polska
Słodki biznes w rękach operatora – jak osiągnąć idealną synergię dostawcy z odbiorcą usług logistycznych rozmowa z Marzeną Wal dyrektorem handlowym ID Logistics Polska oraz Katarzyną Mórawską, customer service manager Lindt & Sprüngli (Poland)
Co ma logistyka do biegania - Agata Steczek, menadżer operacyjny Crusar Logistics
Reportaż z wizyt studyjnych z 6 czerwca 2017 roku w Terminalu Intermodalnym PCC, w Fabryce Fakro, w fabryce Nexteer Polska oraz w Kraków Airport

POBIERZ WYDANIE TUTAJ...

 

Opr. Beata Trochymiak

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.