Dodaj ogłoszenie o pracy


Złoty Medal EcoVadis dla CEVA Logistics za CSR i zrównoważony rozwój

Firmy z branży logistycznej, wobec rosnącej świadomości ekologicznej i odpowiedzialności korporacyjnej, przechodzą znaczną transformację, z ukierunkowaniem na innowacyjne podejście do zrównoważonego rozwoju i wysokie standardy etyczne. Należy do nich CEVA Logistics, która teraz w uznaniu za swoje osiągnięcia otrzymała Złoty Medal, zdobywając 76 na 100 punktów w corocznej ocenie wydajności zrównoważonego rozwoju EcoVadis.



CEVA, zdobywając Złoty Medal, dołączyła do 5 proc. najlepiej ocenianych przedsiębiorstw na świecie oraz ścisłej czołówki 1 proc. liderów branży logistycznej. Uzyskany wynik był o 12 punktów wyższy niż rok wcześniej, co podkreśla duży postęp firmy w realizacji inicjatyw z zakresu CSR. W ogólnej ocenie zostały uwzględnione wyniki osiągnięte przez CEVA w czterech kluczowych kategoriach: środowisko, prawa pracownicze i prawa człowieka, etyka oraz zrównoważone zamówienia. Najwyższą liczbę punktów, 90 na 100, przyznano w kategorii środowisko.

Skuteczność we wdrażaniu i jasno określony cel
Wyróżnienie CEVA przez EcoVadis potwierdza dużą skuteczność w realizacji działań i wdrażaniu inicjatyw na rzecz CSR, które są zgodne z programem spółki macierzystej, Grupy CMA CGM. Opiera się on na trzech kluczowych zobowiązaniach: Acting for Planet, Acting for People oraz Acting for Trade Fair. CEVA wspólnie z Grupą CMA CGM angażuje się w dekarbonizację swoich operacji, dążąc do osiągnięcia neutralności węglowej do 2050 roku.

CEVA, w oparciu o innowacje i współpracę, realizuje przyjęte cele dekarbonizacji, koncentrując się na trzech głównych obszarach: magazyny, flota oraz rozwiązania niskoemisyjne. Wśród działań wspierających różne inicjatywy wymienić można redukcję zużycia energii dzięki instalacji paneli fotowoltaicznych i oświetlenia LED, modernizację floty poprzez wprowadzenie pojazdów elektrycznych i niskoemisyjnych, oferowanie paliw o obniżonej emisji dwutlenku węgla oraz przygotowywanie alternatywnych rozwiązań z wykorzystaniem różnych środków transportu, przy współpracy partnerskiej z przewoźnikami.

Dzięki konsekwencji w realizacji założonych celów CEVA już ograniczyła wpływ swojej działalności na środowisko. W 2023 r. jej ślad węglowy zmniejszył się do 6 mln ton, co oznacza redukcję o 200 tys. ton w porównaniu z rokiem 2022.

EcoVadis to największy na świecie dostawca ocen zrównoważonego rozwoju w modelu business-to-business, obejmujący globalną sieć ponad 130 000 ocenianych przedsiębiorstw. Organizacja ocenia efektywność działań w obszarze zrównoważonego rozwoju, analizując politykę, działania i osiągnięcia, z uwzględnieniem opinii niezależnych ekspertów oraz zewnętrznych interesariuszy. Misją EcoVadis jest dostarczanie wiarygodnych, uznanych na całym świecie ocen i analiz zrównoważonego rozwoju, wspierających firmy w minimalizowaniu ryzyka, doskonaleniu działań i zwiększania pozytywnego wpływu na planetę i społeczeństwo.

(źr. CEVA Logistics)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.