Dodaj ogłoszenie o pracy


GXO operatorem logistycznym Sainsbury's

GXO ogłosił, że został wybrany przez Sainsbury's, drugą co do wielkości sieć supermarketów w Wielkiej Brytanii, jako główny operator logistyczny do obsługi produktów spożywczych świeżych i mrożonych. W ramach konsolidacji łańcucha dostaw Sainsbury's, GXO przejmie operacje prowadzone dotychczas przez trzech różnych partnerów logistycznych.

Rozszerzenie współpracy jest częścią strategii Sainsbury's, która polega na przekształcaniu i upraszczaniu łańcucha dostaw, korzystając z eksperckiej wiedzy partnerów logistycznych dla zapewnienia lepszej obsługi i dostępności dla klientów, napędzania innowacji i dzielenia się najlepszymi praktykami w branży.
GXO posiada bogatą historię współpracy z Sainsbury's, dla której zarządza dziewięcioma lokalizacjami obsługując logistykę zwrotów oraz magazyny produktów spożywczych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. W ramach nowej umowy, GXO rozszerzy dotychczasową obsługę o sześć dodatkowych magazynów produktów spożywczych świeżych i mrożonych zlokalizowanych na terenie całego kraju. GXO wniesie swoje doświadczenie w zakresie technologii, dostosowanych rozwiązań magazynowych i wiodących w branży możliwości.

- Nasza wspaniała współpraca z Sainsbury's trwa już kilka lat i bardzo nas cieszy, że zostaliśmy jej głównym operatorem logistycznym dla produktów spożywczych - powiedział Gavin Williams, dyrektor zarządzający GXO w Wielkiej Brytanii i Irlandii. - Znaczące rozszerzenie naszego partnerstwa jest świadectwem naszych sprawdzonych osiągnięć w zakresie doskonałości operacyjnej, obsługi klienta i innowacji, które napędzają wydajność i zrównoważony rozwój. Cieszymy się, że będziemy wspierać Sainsbury's na poziomie krajowym poprzez bardziej dynamiczną, sprawną i innowacyjną ofertę w zakresie fulfilmentu.

W ramach konsolidacji operacji logistycznych Sainsbury's, stanowiska wszystkich pracowników objętych zmianą zostaną przeniesione do nowych operatorów Sainsbury's, w tym GXO, w ciągu 2023 i 2024 roku. Obecnie trwają rozmowy w tym obszarze. W ciągu najbliższych 15 miesięcy firma Sainsbury's będzie ściśle współpracować z pracownikami, związkami zawodowymi i partnerami biznesowymi, aby ustalić priorytety i zapewnić wsparcie dla osób objętych zmianą.

(źr. GXO Logistics)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.