Dodaj ogłoszenie o pracy


C.H. Robinson sprzedaje swoją spółkę EST działającą w transporcie drogowym

C.H. Robinson Worldwide, Inc. podjął strategiczną decyzję o sprzedaży niemieckiej firmie sennder Technologies GmbH, swojej spółki zależnej EST (European Surface Transportation), która świadczy w całej Europie usługi transportowe i logistyczne, w tym usługi transportu drobnicowego. EST funkcjonuje jako spółka zależna C.H. Robinson od 1994 roku.

Transakcja ta stanowi część strategicznych zmian w C.H. Robinson, mających na celu osiągnięcie dobrej kondycji, szybkości oraz skoncentrowania na rentownym wzroście w czterech podstawowych obszarach, stanowiących największą wartość dla interesariuszy: północnoamerykańskim transporcie drogowym, transporcie drobnicowym, globalnym transporcie morskim oraz lotniczym.
– Aby wygrać na rynku, musimy skupić się na tym, co nas wyróżnia i budować naszą przewagę konkurencyjną – powiedział Dave Bozeman, prezes i dyrektor generalny C.H. Robinson. – Europa pozostaje dla nas ważnym rynkiem strategicznym i jest uwzględniona w naszych usługach globalnej spedycji oraz usługach zarządzanych. Uporządkowanie struktury inwestycji w regionie jest ważne dla długoterminowego sukcesu naszej działalności oraz pracowników, a także wartości i korzyści, jakie możemy zaoferować naszym klientom i przewoźnikom. Jestem przekonany, że sennder będzie doskonałym miejscem dla usług EST oraz zapewni klientom ciągłość ich świadczenia.

C.H. Robinson nadal będzie koncentrować się na dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań poprzez swoje europejskie zespoły Global Forwarding i TMC. Firma będzie inwestować w kluczowe szlaki handlowe, produkty i rozwiązania technologiczne w Europie. Dzięki tej transakcji należąca do C.H. Robinson spółka EST stanie się częścią sennder, co odblokuje znaczące możliwości rozwoju dla obu firm oraz zapewni lepszą ofertę usług i cyfrowe możliwości.
– To przejęcie będzie miało kluczowe znaczenie dla realizacji strategii działalności firmy sennder. Dzięki swojej wizji przyspieszenia globalnego handlu w celu dostarczania produktów i towarów, które napędzają światową gospodarkę, działalność C.H. Robinson w znaczącym stopniu jest spójna z misją i wartościami
sennder, co pozwoli stworzyć wydajną i zrównoważoną sieć transportu drogowego w Europie – powiedział David Nothacker, dyrektor generalny sennder. – Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem należącej do C.H. Robinson spółki EST, odpowiedzialnej za transport drogowy w Europie. Dzięki naszej połączonej działalności oraz zwiększonej puli utalentowanych ekspertów będziemy mogli zapewnić znaczny wzrost skali operacyjnej. Przyspieszona zostanie też nasza europejska ekspansja i zwiększona gęstość sieci oraz możliwości cyfrowe z korzyścią dla przewoźników, spedytorów i całej branży. Cieszymy się, że możemy powitać zespół EST i rozpocząć kolejny rozdział w działalności sennder.

Zamknięcie tej transakcji będzie podlegało określonym zwyczajowym warunkom i zatwierdzeniom regulacyjnym. Szczegółowe warunki transakcji nie zostały ujawnione.

(źr. C.H. Robinson)

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.