Dodaj ogłoszenie o pracy


Rusak otwiera kolejną agencję celną na Śląsku

Rusak Business Services, otworzył kolejną filię agencji, tym razem w Tychach, w ośrodku przemysłowo logistycznym, gdzie funkcjonuje Podstrefa Tyska Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W nowo powstałym oddziale, firma oferuje kompleksowy outsourcing obsługi celnej, zapewnia pomoc oraz przedstawicielstwo w kontaktach z organami celnymi. Oddział ten realizuje odprawy celne we wszystkich podstawowych procedurach celnych - import, eksport, tranzyt - w tym TIR, a także w procedurach specjalnych takich jak uszlachetnianie czy odprawa czasowa. Tyska placówka agencji posiada także miejsce do przedstawiania towarów, dzięki czemu ma możliwość realizacji odpraw celnych w procedurach uproszczonych, w tym również z odroczonym VAT-em, zabezpiecza także płatność długu celnego.

- Uruchomienie biura agencji celnej w Tychach stanowi naturalny krok w realizacji strategii rozwoju zasięgu obszarowego firmy Rusak, teraz będącej częścią międzynarodowej Grupy Customs Support. Ta decyzja jest także dosłownym zbliżeniem się do naszych strategicznych, a także potencjalnych klientów, którzy w tym regionie prowadzą swoją działalność - powiedział Tomasz Rusak, Prezes Rusak Business Services.

Tychy to jedno z największych miast województwa śląskiego, leżące w jego centrum. To tu krzyżują się główne szlaki komunikacyjne: Warszawa-Cieszyn oraz Kraków-Wrocław. Dodatkowym atutem tej lokalizacji jest nieduża odległość od dwóch portów lotniczych w Pyrzowicach i Balicach – zaledwie godzina jazdy. Ponadto Tychy stanowią podstrefę jednej z dwóch najlepszych w Polsce stref ekonomicznych, dającą pracę tysiącom ludzi, z mocno rozwiniętą branżą motoryzacyjną i logistyczną. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna do której należą Tychy oferuje inwestorom m.in. ulgi podatkowe dostosowane do zasad obowiązujących w podobnych instytucjach w krajach Unii Europejskiej.

Tyski obszar gospodarczy – to ściśle określona i bardzo dobrze rozwinięta, a także nasycona inwestycjami firm polskich i zagranicznych mapa terenów, na których możliwy jest rozwój nieomal każdej gałęzi produkcyjnej i usługowej.

(źr. Rusak Business Service)

 

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.