Dodaj ogłoszenie o pracy


Dobry początek roku w Porcie Gdynia

Po pierwszych czterech miesiącach 2021 r., Port Gdynia odnotował wzrost przeładunków o 6,7 proc. To dobry start i prognostyk na pozostałą część roku. Wzrost odnotowano przede wszystkim w grupie towarowej ropa i przetwory naftowe +75,8 proc. r/r, węgiel +20,8 proc. r/r, drobnica +10,8 proc. r/r, z uwzględnieniem wzrostu przeładunku kontenerów do poziomu 313 316 TEU, co oznacza wzrost +10,79 proc. r/r.

Warto wspomnieć tutaj o prowadzonych inwestycjach w Porcie Gdynia, takich jak pogłębianie kanału portowego, budowa Portu Zewnętrznego, budowa Publicznego Terminala Promowego, jak i inwestycji w place składowe w zachodniej części portu. Systematyczny, obserwowany wzrost przeładunków w Gdyni, jak najbardziej potwierdza zasadność prowadzonych i planowanych przedsięwzięć. Wśród wyzwań technologicznych i gospodarczych determinujących kierunki rozwoju jest konieczność dostosowania infrastruktury portowej do obsługi największych statków zawijających na Bałtyk.

(źr. Zarząd Morskiego Portu Gdynia)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.