Dodaj ogłoszenie o pracy


Czego słucha polski kierowca w czasie jazdy?

Jak pokazują wyniki ogólnopolskiego badania ,,Drogowa dżungla, czyli Polak za kierownicą” przeprowadzonego na zlecenie Shell, aż 99 proc. polskich kierowców podczas prowadzenia samochodu słucha muzyki! Ponad 61 proc. respondentów wybiera radio, a 38 proc. ulubione płyty i piosenki swoich idoli.

Radio wybiera 65 proc. kobiet i 59 proc. mężczyzn, a ulubione płyty i przeboje 41 proc. pań oraz 36 proc. panów. Największe różnice pomiędzy przedstawicielami obu płci dotyczą słuchania dźwięku silnika oraz towarzysza podróży. Co piąty mężczyzna deklaruje, że podczas jazdy lubi przysłuchiwać się pracy pięknie brzmiącego serca samochodu – podobne upodobania ma tylko 3 proc. kobiet. Natomiast 12 proc. przedstawicielek płci pięknej wybiera słuchanie głosu współtowarzysza podróży – takie same preferencje ma zaledwie 7 proc. mężczyzn. Audiobooki włącza 6 proc. pań i tylko 4 proc. panów. Wśród respondentów jest grupa kierowców, która podczas jazdy ceni sobie przede wszystkim ciszę i spokój – należy do niej 4 proc. kobiet i tyle samo mężczyzn – oraz grono osób, które śpiewa nie tylko pod prysznicem, ale także w samochodzie.
Pasażer w samochodzie
Jeśli chodzi o towarzystwo w czasie jazdy samochodem zdania są podzielone. 31 proc. uczestników badania Shell uważa, że najprzyjemniej podróżuje się z partnerem. Jednak taki sam odsetek badanych osób preferuje prowadzenie auta w samotności. Należy zaznaczyć, że w obu tych przypadkach najczęściej są to ludzie bezdzietni. Niewiele mniej, bo 30 proc. wszystkich respondentów lubi jeździć samochodem z rodziną – w tej grupie zdecydowanie przeważają osoby mające dzieci. Z przyjaciółmi i innymi ludźmi chętnie podróżuje 8 proc. badanych, do których w dużej mierze należą osoby nieposiadające swoich ,,pociech”.

O badaniu - badanie „Drogowa dżungla, czyli Polak za kierownica” zostało zrealizowane w pierwszym kwartale 2018 przez pracownię badawczą Kantar TNS na zlecenie firmy Shell. Badanie przeprowadzono w dwóch etapach – badanie jakościowe w oparciu o wywiad fokusowy oraz badanie ilościowe metodą CAWI zrealizowane na ogólnopolskiej reprezentatywnej grupie polskich kierowców (N=1000).

(źr. Shell)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.