Dodaj ogłoszenie o pracy


Rynek wózków widłowych „Widlak List 2017”

Portal Log4.pl opublikował raport “Widlak List 2017”. Raport stanowi kompendium wiedzy na temat rynku wózków widłowych, pierwotnego i wtórnego, zawiera analizę sytuacji gospodarczej w jakiej przyszło realizować sprzedaż. Jest to opracowanie zawierające dane szczegółowe o wózkach widłowych pozwalające na ocenę kierunku rozwoju rynku i trendach kształtujących popyt. Dane historyczne umożliwiają przygotowanie precyzyjnych strategii rozwoju wózków widłowych.

Raport podzielony jest na treść merytoryczną, gdzie publikowane są prezentacje z wdrożeń, komentarze i opinie z rynku logistyki sprzętowej oraz cześć analityczną prezentującą dane makroekonomiczne i statystyczne rynku wózków widłowych i rynków wspólnych. Raport “ Widlak List 2017” jest dla wszystkich działających w branży logistyki sprzętowej cennym źródłem informacji o zmieniającym się rynku wózków widłowych.

W raporcie “Widlak List 2017”,  opublikowano dane nt.:
•    sytuacji gospodarczej Polski, w jakiej rozwija się rynek wózków widłowych
•    rynku powierzchni przemysłowych i magazynowych,
•    rynku wózków widłowych w ujęciu ilościowym, według rodzaju, napędu  i udźwigu, analiza trendu w segmencie czołowych wózków widłowych
•    rynku wózków widłowych według World Integrated Trade Solution
•    rynku baterii trakcyjnych
•    rynku opon do wózków widłowych
•    rynku leasingu wózków widłowych
•    wartości rynku wózków widłowych

Analiza rynku wózków widłowych została wykonana przez członków Naukowego Koła Logistyki „Dialog”, działającego przy Katedrze Logistyki Ekonomicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Analiza rynku wózków widłowych w Polsce jest corocznym projektem członków Koła, którzy dzięki opracowywaniu poszczególnych rozdziałów doskonalą swoje umiejętności z zakresu analizy danych oraz przedstawiania ich w zrozumiały sposób. Projekt jest również okazją do sprawdzenia swoich sił w prowadzeniu skomplikowanego projektu badawczego.
Metodologia
Badania  i analiza rynku wózków widłowych wykonane  na podstawie danych Urzędu Dozoru Technicznego(UDT), Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), Ministerstwa Gospodarki (MG), European Manufacturers of Materials Handling (FEM), World Integrated Trade Solution (WITS), Związku Polskiego Leasingu (ZPL), ankiet zebranych od dostawców wózków widłowych oraz własnych danych portalu Log4.pl.

Raport dostępny na stronie https://log4.pl/wydania/widlak_list_2017/index.html
(red./źr. Lod4.pl)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.