Dodaj ogłoszenie o pracy


Zobacz, kto w gronie najbardziej atrakcyjnych pracodawców 2017

KGHM Polska Miedź, Volvo Polska i Polskie Linie Lotnicze LOT to najbardziej atrakcyjni pracodawcy 2017 roku – tak wynika z odpowidzi Polaków, którzy wzięli udział w badaniu Randstad Employer Brand Research.


Tegorocznym zwycięzcą rankingu, zresztą po raz czwarty w historii nagród Randstad, została spółka KGHM Polska Miedź. Respondenci najbardziej cenią dobrą sytuację finansową firmy. Wśród głównych atutów wymieniają także stabilność zatrudnienia. Doceniają również fakt wdrażania przez firmę najnowszych technologii. Czynniki, które wpływają na postrzeganie KGHM Polska Miedź jako atrakcyjnego pracodawcy, uzupełnia dobra reputacja przedsiębiorstwa. Pierwsze miejsce spółki z sektora surowców i paliw świadczy też o nieustannie dobrej ocenie całej branży jako atrakcyjnego miejsca pracy, choć w tym roku zdeklasował ją sektor produkcyjny.

Zwycięzca tegorocznego rankingu – KGHM Polska Miedź - to firma postrzegana jako najbardziej atrakcyjna przez osoby z wyższym wykształceniem oraz badanych w wieku od 25 do 44 lat. Starsi respondenci jako idealne miejsce pracy wskazują Polski Koncern Naftowy ORLEN, młodsi – Zakłady Tłuszczowe Kruszwica. Na drugim miejscu tegorocznego rankingu znalazła się firma Volvo Polska. Jak przystało na branżę motoryzacyjną, respondenci najlepiej oceniają zastosowanie w przedsiębiorstwie najnowszych technologii. Podkreślali również dobrą kondycję spółki i jej reputację. Na podium znalazły się, podobnie jak przed rokiem, Polskie Linie Lotnicze LOT. Uczestnicy polskiej edycji badania Randstad Employer Brand Research oceniają pracę dla przewoźnika lotniczego jako rozwijającą. Doceniają zastosowanie nowoczesnych technologii w przedsiębiorstwie. Zwracają też uwagę na dobrą reputację przedsiębiorstwa.

- W rankingu Randstad Award zwyciężają firmy, które najtrafniej definiują swoją tożsamość pracodawcy i skutecznie ją komunikują. Te same przedsiębiorstwa wygrywają też na rynku pracy, skutecznie odpowiadając na wyzwanie, jakim jest przyciągnięcie i utrzymanie w firmie najbardziej wartościowych pracowników– wyjaśnia Jeroen Tiel, dyrektor zarządzający Randstad Polska.

Wśród mężczyzn na najwyższych miejscach rankingu dominuje branża motoryzacyjna, chociaż na szczycie znalazły się dwie firmy z sektora surowców i paliw: PGNiG oraz KGHM Polska Miedź. Kobiety najlepiej postrzegają pracę w firmę farmaceutycznej GlaxoSmithKline Pharmaceuticals.

(źr. Randstad)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.