Konto pracodawcy


Zobacz, kto w gronie najbardziej atrakcyjnych pracodawców 2017

KGHM Polska Miedź, Volvo Polska i Polskie Linie Lotnicze LOT to najbardziej atrakcyjni pracodawcy 2017 roku – tak wynika z odpowidzi Polaków, którzy wzięli udział w badaniu Randstad Employer Brand Research.


Tegorocznym zwycięzcą rankingu, zresztą po raz czwarty w historii nagród Randstad, została spółka KGHM Polska Miedź. Respondenci najbardziej cenią dobrą sytuację finansową firmy. Wśród głównych atutów wymieniają także stabilność zatrudnienia. Doceniają również fakt wdrażania przez firmę najnowszych technologii. Czynniki, które wpływają na postrzeganie KGHM Polska Miedź jako atrakcyjnego pracodawcy, uzupełnia dobra reputacja przedsiębiorstwa. Pierwsze miejsce spółki z sektora surowców i paliw świadczy też o nieustannie dobrej ocenie całej branży jako atrakcyjnego miejsca pracy, choć w tym roku zdeklasował ją sektor produkcyjny.

Zwycięzca tegorocznego rankingu – KGHM Polska Miedź - to firma postrzegana jako najbardziej atrakcyjna przez osoby z wyższym wykształceniem oraz badanych w wieku od 25 do 44 lat. Starsi respondenci jako idealne miejsce pracy wskazują Polski Koncern Naftowy ORLEN, młodsi – Zakłady Tłuszczowe Kruszwica. Na drugim miejscu tegorocznego rankingu znalazła się firma Volvo Polska. Jak przystało na branżę motoryzacyjną, respondenci najlepiej oceniają zastosowanie w przedsiębiorstwie najnowszych technologii. Podkreślali również dobrą kondycję spółki i jej reputację. Na podium znalazły się, podobnie jak przed rokiem, Polskie Linie Lotnicze LOT. Uczestnicy polskiej edycji badania Randstad Employer Brand Research oceniają pracę dla przewoźnika lotniczego jako rozwijającą. Doceniają zastosowanie nowoczesnych technologii w przedsiębiorstwie. Zwracają też uwagę na dobrą reputację przedsiębiorstwa.

- W rankingu Randstad Award zwyciężają firmy, które najtrafniej definiują swoją tożsamość pracodawcy i skutecznie ją komunikują. Te same przedsiębiorstwa wygrywają też na rynku pracy, skutecznie odpowiadając na wyzwanie, jakim jest przyciągnięcie i utrzymanie w firmie najbardziej wartościowych pracowników– wyjaśnia Jeroen Tiel, dyrektor zarządzający Randstad Polska.

Wśród mężczyzn na najwyższych miejscach rankingu dominuje branża motoryzacyjna, chociaż na szczycie znalazły się dwie firmy z sektora surowców i paliw: PGNiG oraz KGHM Polska Miedź. Kobiety najlepiej postrzegają pracę w firmę farmaceutycznej GlaxoSmithKline Pharmaceuticals.

(źr. Randstad)

kobiety w logistyce
Coraz więcej kobiet w zawodzie kierowcy pojazdu ciężarowego
Bądźmy Sobą – o różnorodności i wartościach na 8. FORUM KOBIET W LOGISTYCE
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Czy można kontrolować kierowcę w czasie odpoczynku?
Doba kierowcy - co to jest i jak ją definiować?
Dokumenty kierowcy a odpowiedzialność
Zawieszona akcyza – jak z niej skorzystać?
Jak uniknąć kary za SENT?
Regularne tygodniowe odpoczynki poza kabiną auta to kłopot dla kierowców
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Perspektywy rozwoju transportu drogowego a nowoczesne technologie
Polska Strefa Inwestycji – wady i zalety - pierwsze podsumowania
Co dla europejskiego e-commerce oznaczałby Brexit bez umowy?
Polacy, decydujący się na powrót do kraju z emigracji, mogą liczyć na dobrą pracę
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Volvo Polska z nagrodą ONZ
Grupa Raben przejmuje kolejną niemiecką firmę
Action otwiera pierwsze centrum dystrybucyjne w Polsce
CEVA Logistics stawia na rozwój w Azji Południowo – Wschodniej
Hillebrand opracował nowe flexitanki dające 25 proc. oszczędności
DB Schenker wdraża cyfrową platformę bookingową
Poczta Polska otworzyła kolejną sortownię - w Białymstoku
IVECO powołało nowego prezesa marki
PEKAES uruchomił terminal w Opolu
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC