Konto pracodawcy


Studenci najchętniej pracowaliby w Chinach i Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania oraz Chiny są postrzegane przez studentów jako najbardziej atrakcyjne państwa do podjęcia pracy po zakończeniu studiów. Dodatkowo ponad 25proc. respondentów ocenia, że w 2011 roku perspektywy zatrudnienia dla absolwentów są bardzo obiecujące, w związku z poprawiającą się sytuacją gospodarczą. Wynika to z ankiety przeprowadzonej wśród studentów z różnych krajów, w tym Polski, podczas V edycji Międzynarodowego Studenckiego Forum Biznesowego (ISBF) organizowanego przez firmę doradczą Deloitte.
Rekordowa liczba uczestników -72 studentów z 22 państw świata - spotkała się w Atenach, by wspólnie rozwiązywać specjalistyczne studia przypadków oraz zapoznać się z nowoczesnymi narzędziami zarządzania wykorzystywanymi przez firmę doradczą. Uczestnicy pracowali w 6 zespołach, a efekty ich pracy zostały ocenione przez komisję. Uczestników wspierało 24 ekspertów Deloitte z całego świata, wyspecjalizowanych w poszczególnych dziedzinach działalności biznesowej oraz w zarządzaniu zasobami ludzkimi, a także profesorowie z Institute for Management Development (IMD). Polskich ekspertów Deloitte reprezentowali Iwona Georgijew – Partner z działu Doradztwa Podatkowego oraz Krzysztof Kwiecień, Dyrektor HR na Polskę i kraje bałtyckie.
Wśród uczestników spotkania przeprowadzono ankietę, w której zapytano m.in. o czynniki determinujące wybór pierwszego pracodawcy. Zdecydowana większość z nich odpowiedziała, że najważniejsze jest zapewnienie ścieżki rozwoju kariery oraz możliwości dalszego kształcenia się. Najmniejsze znaczenie dla studentów ma ciągle zaangażowanie firmy w zrównoważony rozwój. Interesujące jest, że niemal 86% respondentów nie wyklucza wyjazdu i podjęcia pracy za granicą po ukończeniu studiów. Jednocześnie ponad jedna trzecia (36,62 %) badanych deklaruje, że po uzyskaniu dyplomu planuje podjęcie pracy w rodzinnym kraju.
Zespół kierowany przez Krzysztofa Kwietnia oraz Tracey Zehl, Partnera Audytu Deloitte z Kanady został zwycięzcą w obu kategoriach warsztatów - zdobył Nagrodę Panelu Merytorycznego i Nagrodę Uczestników Forum. To podwójne zwycięstwo nie ma precedensu w 5-letniej historii spotkań.
„Forum, jak co roku, było znakomitą okazją do spotkania studentów z całego świata i dyskusji nad zagadnieniami związanymi z ich przygotowaniem do kariery w biznesie. Ogromną wartością tych warsztatów jest możliwość skorzystania z wiedzy specjalistów Deloitte i zaproszonych gości. Poziom przygotowania tegorocznych uczestników był bardzo wysoki, co wskazuje na rosnącą jakość programów edukacyjnych oferowanych na uczelniach całego świata, w tym w Polsce. Wyzwaniem, przed którym stają one w dzisiejszych czasach jest przygotowanie młodych ludzi do wejścia w zmieniające się i coraz bardziej kosmopolityczne środowisko pracy. Jestem przekonany, że o wielu uczestnikach Forum usłyszymy już wkrótce, jako o ludziach odnoszących sukcesy w swojej dziedzinie, po opuszczeniu murów uczelni” – mówi Krzysztof Kwiecień z Deloitte.
W spotkaniu udział wzięło także dwóch studentów z Polski: Mariusz Gagatek z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i Dominik Klockowski ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, którzy należeli do najaktywniejszych uczestników spotkania.
„Program był wspaniałą okazją do poznania ambitnych ludzi z całego świata – o elitarności Forum decyduje bowiem duża selekcja zgłoszonych aplikacji. Największym wyróżnikiem tego spotkania, na tle innych skierowanych do studentów, jest czynnik edukacyjny. Poprzez rozwiązywanie specjalistycznych studiów przypadków mogłem przekonać się z jakimi problemami spotykają się codziennie przedsiębiorstwa. Niezwykle cenne było także wsparcie, które otrzymaliśmy od ekspertów Deloitte, którzy jako nasi trenerzy współpracowali ze mną i pozostałymi studentami.” – mówi Dominik Klockowski, student SGH.
Organizatorami International Student Business Forum są firma doradcza Deloitte i Institute for Management Development (IMD), czołowa światowa szkoła biznesu działająca w Lozannie, w Szwajcarii.

(źr. Deloitte)

 

kobiety w logistyce
Agnieszka Świerszcz, CEO DHL Parcel w charytatywnym Kalendarzu Gwiazd na rzecz Fundacji „Akogo?”
Jestem kobietą, kieruję – ruszyła kampania społeczna Fundacji Truckers Life
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Brexit – przewoźniku o czym wiedzieć powinieneś?
Kierowco, co wie o Tobie Twój szef?
Karta drogowa – relikt przeszłości czy konieczny dokument?
Kary za nacisk do 11,5 tony mogą być nielegalne!?
Rząd planuje zmiany w ryczałcie - rewolucja bez rewolucji?
Koniec ulgi abolicyjnej - wyższe podatki dla pracujących za granicą
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Dachser o rozbieżnościach między podażą a popytem w transporcie morskim
Polska wykorzystuje swój potencjał na Nowym Jedwabnym Szlaku? – raport Rohlig Suus Logistics
Brexit w transporcie: sytuacja się normuje?
Indeks Logistyczny Agility o szansach na światowe ożywienie w 2021!
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Fracht FWO Polska ogłasza kolejne rekrutacje i przedstawia kierunki rozwoju
Wzrost zadłużenia na rynku KEP - średnio dłużnik z tej branży ma do oddania ok. ...
CHEP i Zbyszko rozszerzają współpracę
Poczta Polska zbuduje swój hub w Porcie Solidarność (CPK)
Dock Doors of Giving - Prologis przekazał ponad 275 tys. euro na cele dobroczynne
UPS opublikował wyniki za 2020 – przychody wzrosły o 14,2 proc.
FM Logistic rozpoczyna budowę nowego centrum magazynowego w Wiskitkach
GLS wdrożył geokodowanie paczek
ID Logistics podsumowało 2020 rok – wzrost sprzedaży o 7,1 proc.
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC