Dodaj ogłoszenie o pracy


Większość pracowników odrzuciłoby ofertę pracy, która nie gwarantuje elastyczności

59 proc. pracowników odrzuciłoby ofertę pracy, która nie gwarantuje elastyczności – tak wynika z badania przeprowadzonego przez firmę Regus.  
Najnowsze badania przeprowadzone przez firmę Regus, globalnego usługodawcę w zakresie przestrzeni do pracy wskazują, że to elastyczność stanowi dla pracowników aspekt zasadniczej wagi. Respondenci informują, że byliby skłonni odrzucić ofertę pracy, która jej nie zapewnia. Niemal połowa ankietowanych twierdzi, że gdyby poprzedni pracodawca zapewniał im możliwość pracy elastycznej, nie zdecydowaliby się na zmianę pracy. Prawie 40 tysięcy respondentów z całego świata podało, że praca elastyczna może wiązać się z wieloma różnorodnymi korzyściami. Przede wszystkim praca bliżej domu sprawia, że ludzie czują się bardziej wypoczęci i prowadzą zdrowszy tryb życia, być może ze względu na ograniczenie konieczności stresujących dojazdów oraz możliwość docierania do pracy piechotą lub rowerem. Co jednak ważniejsze, dostęp do lokalizacji położonych bliżej miejsca pracy pozwala pracownikom spędzać więcej czasu z rodziną i znajomymi.
Kluczowe wnioski badania Regus:
• 78 proc. respondentów jest zdania, że ludzie pracujący elastycznie dysponują większą ilością czasu, bowiem mogą wybierać lokalizację pracy oraz ilość zadań;
• Cztery piąte ankietowanych uważa, że ludzie pracujący w trybie elastycznym potrafią lepiej godzić potrzeby osobiste i zawodowe;
• 69 proc. ankietowanych twierdzi, że osoby pracujące elastycznie mają wyższą samoświadomość i są w stanie lepiej zadbać o swój dobrostan;
• Zdaniem ludzi biznesu pracownicy elastyczni są bardziej wypoczęci, gdyż nie muszą tracić czasu na uciążliwe dojazdy (71 proc.), są zdrowsi (74 proc.) oraz mają więcej czasu na wizyty w klubie fitness (76 proc.)
• Najważniejsze jest jednak to, że w ogólnym przekonaniu praca elastyczna pozwala ludziom spędzać więcej czasu z rodziną i znajomymi (91 proc.). Nie jest zatem zaskoczeniem fakt, że z dwóch podobnych ofert zatrudnienia aż 90 proc. ankietowanych wybrałoby pracę umożliwiającą elastyczne funkcjonowanie
• 59 proc. z nich twierdzi, że wręcz odrzuciliby ofertę pracy całkowicie pozbawionej aspektu elastyczności.
- Elastyczność, a zwłaszcza możliwość wyboru pracy w lokalizacji bliżej domu, jest coraz powszechniej uznawana za niezbędny element pozwalający zachować równowagę między wysokim tempem życia zawodowego i potrzebami fizycznymi oraz emocjonalnymi. Firmy, którym zależy na przyciągnięciu i zatrzymaniu wysoko wykwalifikowanych, wartościowych pracowników, nie mogą sobie pozwolić na to, aby zlekceważyć kwestię równowagi między życiem zawodowym i prywatnym - mówi Mark Dixon, dyrektor generalny Regus.  - Zaskakująca jest paleta i bogactwo korzyści, które ludzie biznesu czerpią z pracy bliżej domu, jak choćby możliwość dojazdu do pracy rowerem lub wyspania się rano. Osoby pracujące elastycznie mają także wyższą „samoświadomość” i cieszą się lepszym zdrowiem, a także dysponują większą ilością czasu, który mogą spędzić z rodziną lub poświęcić na swoje hobby – dodaje Mark Dixon.
(źr. Regus)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.