Dodaj ogłoszenie o pracy


Większość pracowników odrzuciłoby ofertę pracy, która nie gwarantuje elastyczności

59 proc. pracowników odrzuciłoby ofertę pracy, która nie gwarantuje elastyczności – tak wynika z badania przeprowadzonego przez firmę Regus.  
Najnowsze badania przeprowadzone przez firmę Regus, globalnego usługodawcę w zakresie przestrzeni do pracy wskazują, że to elastyczność stanowi dla pracowników aspekt zasadniczej wagi. Respondenci informują, że byliby skłonni odrzucić ofertę pracy, która jej nie zapewnia. Niemal połowa ankietowanych twierdzi, że gdyby poprzedni pracodawca zapewniał im możliwość pracy elastycznej, nie zdecydowaliby się na zmianę pracy. Prawie 40 tysięcy respondentów z całego świata podało, że praca elastyczna może wiązać się z wieloma różnorodnymi korzyściami. Przede wszystkim praca bliżej domu sprawia, że ludzie czują się bardziej wypoczęci i prowadzą zdrowszy tryb życia, być może ze względu na ograniczenie konieczności stresujących dojazdów oraz możliwość docierania do pracy piechotą lub rowerem. Co jednak ważniejsze, dostęp do lokalizacji położonych bliżej miejsca pracy pozwala pracownikom spędzać więcej czasu z rodziną i znajomymi.
Kluczowe wnioski badania Regus:
• 78 proc. respondentów jest zdania, że ludzie pracujący elastycznie dysponują większą ilością czasu, bowiem mogą wybierać lokalizację pracy oraz ilość zadań;
• Cztery piąte ankietowanych uważa, że ludzie pracujący w trybie elastycznym potrafią lepiej godzić potrzeby osobiste i zawodowe;
• 69 proc. ankietowanych twierdzi, że osoby pracujące elastycznie mają wyższą samoświadomość i są w stanie lepiej zadbać o swój dobrostan;
• Zdaniem ludzi biznesu pracownicy elastyczni są bardziej wypoczęci, gdyż nie muszą tracić czasu na uciążliwe dojazdy (71 proc.), są zdrowsi (74 proc.) oraz mają więcej czasu na wizyty w klubie fitness (76 proc.)
• Najważniejsze jest jednak to, że w ogólnym przekonaniu praca elastyczna pozwala ludziom spędzać więcej czasu z rodziną i znajomymi (91 proc.). Nie jest zatem zaskoczeniem fakt, że z dwóch podobnych ofert zatrudnienia aż 90 proc. ankietowanych wybrałoby pracę umożliwiającą elastyczne funkcjonowanie
• 59 proc. z nich twierdzi, że wręcz odrzuciliby ofertę pracy całkowicie pozbawionej aspektu elastyczności.
- Elastyczność, a zwłaszcza możliwość wyboru pracy w lokalizacji bliżej domu, jest coraz powszechniej uznawana za niezbędny element pozwalający zachować równowagę między wysokim tempem życia zawodowego i potrzebami fizycznymi oraz emocjonalnymi. Firmy, którym zależy na przyciągnięciu i zatrzymaniu wysoko wykwalifikowanych, wartościowych pracowników, nie mogą sobie pozwolić na to, aby zlekceważyć kwestię równowagi między życiem zawodowym i prywatnym - mówi Mark Dixon, dyrektor generalny Regus.  - Zaskakująca jest paleta i bogactwo korzyści, które ludzie biznesu czerpią z pracy bliżej domu, jak choćby możliwość dojazdu do pracy rowerem lub wyspania się rano. Osoby pracujące elastycznie mają także wyższą „samoświadomość” i cieszą się lepszym zdrowiem, a także dysponują większą ilością czasu, który mogą spędzić z rodziną lub poświęcić na swoje hobby – dodaje Mark Dixon.
(źr. Regus)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.