Dodaj ogłoszenie o pracy


Widlak List 2016 – nowy raport o rynku wózków widłowych

Kolejny raport o rynku wózków widłowych „Widlak List 2016”, jest już w sieci. Rynek wózków widłowych, wciąż się rozwija pomimo trudnego okresu znaczących zmian w polityce gospodarczej, po zmianie układu sił politycznych. Rynek wózków widłowych jest jednym z ważniejszych obszarów logistycznej mapy aktywności gospodarczej przedsiębiorstw, stymuluje postęp i innowacyjność w branży. Raport, dostarcza wiedzę o rynku wózków widłowych oraz rynków uzupełniających biznesowe relacje z klientami. Dla działów analitycznych, przygotowujących dla zarządów raporty i prognozy, „Widlak List 2016” jest źródłem do wnikliwych analiz rynku logistycznego, to jedyne takie opracowanie na rynku.

W 2015 roku po raz pierwszy odnotowano zmianę proporcji udziałów w rejestrowanych wózkach widłowych, 52 proc. z zarejestrowanych w UDT wózków widłowych to nowe maszyny. To dobry znak dla autoryzowanych dostawców wózków widłowych, którzy swoją sprzedaż realizują poprzez dostawy nowych urządzeń.  W Urzędzie Dozoru Technicznego zarejestrowano 8686 sztuk nowych wózków widłowych, o ponad 1000 (14 proc.) więcej niż w analogicznym okresie 2014 roku.  Utrzymuje się zatem dwucyfrowa dynamika sprzedaży nowych wózków widłowych na naszym rynku, z podyktowane jest to zapewne zmianą struktury rynku i odejście od zakupów urządzeń na własność.  

Rośnie nieprzerwanie jednak rynek liczony całościowo, który według posiadanych danych liczy 162 135 urządzeń, będących w użytkowaniu. Nie jest to pełna liczba, bo gdy doliczyć wózki, które pozostają poza ewidencją Urzędu Dozoru technicznego, to ilość przekroczy znacznie dwieście tysięcy urządzeń.  Po raz pierwszy  oszacowaliśmy rynek wózków widłowych, którego wartość  w przybliżeniu określona została na 16  mld złoty.  

Raport zawiera dane z wielu obszarów pozostających w „gospodarczej symbiozie” z rynkiem wózków widłowych. Na 90 stronach  raportu w dziesięciu działach tematycznych przedstawiamy:
-Sytuacja gospodarcza Polski,    
-Rynek powierzchni przemysłowych i magazynowych,    
-Rynek wózków widłowych,    
-Wózki widłowe według udźwigu,    
-Dominujący udźwig,    
-Wózki widłowe według miejsca rejestracji,    
-Rynek czołowych wózków widłowych,
-Dominujący udźwig w segmencie czołowych wózków widłowych,    
-Rynek baterii trakcyjnych,    
-Rynek opon do wózków widłowych,    
-Rynek leasingu wózków widłowych,    
-Wartość rynku wózków widłowych.    

Raport kończy się podsumowaniem, przeprowadzonych analiz poszczególnych segmentów rynku, ze wskazaniem trendów, jakie kształtować będą rynek w 2016 roku. W biznesie planowanie  jest kluczem do rynkowego sukcesu, do osiągania zamierzonych celów. Raport „Widlak List 2016” daje takie możliwości, mając w strukturach analitycznych odpowiednie dane. Raport dostępny jest na stronie: www.log4.pl 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.