Konto pracodawcy


Rok 2016 przyniesie przełomowe trendy w logistyce? – prognozy Logistics Trend Radar DHL

DHL, ogłosił swoje prognozy 26 kluczowych trendów, które w ciągu kolejnych pięciu do dziesięciu lat mogą wpływać na sektor logistyki. Opisuje je raport - Logistics Trend Radar na rok 2016, który wskazuje na całkowicie nowe trendy w logistyce. Publikacja Logistics Trend Radar na rok 2016 przedstawia poglądy oraz informacje dotyczące zachodzących przekształceń na rynku logistycznym, które mogą mieć wpływ na kształtowanie jego przyszłości – począwszy od takich, jak: zmieniający się krajobraz energii i handlu, aż po mikro trendy - jak nowe przedsiębiorstwa logistyczne rozdzielające sektor logistyczny. Raport opisuje szczegółowo, które sektory będą pod wpływem wydarzeń i ram czasowych potencjalnych wpływów lub ulegną przeobrażeniom w ciągu kolejnej dekady.

Sztuczna inteligencja i personalizacja stoją za większością najbardziej transformacyjnych  trendów raportu na rok 2016 – w tym inteligentne łańcuchy dostaw wykorzystujące systemy samouczenia lub samouczenia się z wykorzystaniem komputera. Wpływ wywierany przez napędzane danymi autonomiczne łańcuchy dostaw, zapewnia osiągnięcie wcześniej niemożliwych do uzyskania poziomów optymalizacji. Dotyczy to procesów wytwarzania, logistyki, przechowywania oraz ostatniego etapu dostawy (tzw. last mile delivery), które mogłyby zostać zrealizowane w ciągu mniej niż połowy dekady pomimo wysokich kosztów ustanowienia opóźniających wczesne zastosowanie w logistyce.
Zmieniające się zachowania konsumentów oraz pragnienie personalizacji, stoją za dwoma innymi głównymi trendami dotyczącymi opcji Batch Size One i On-demand Delivery. Stworzona dla wywarcia sporego wpływu na logistykę, opcja on-demand delivery (dostawa na żądanie) umożliwi konsumentom dostarczanie ich zakupów w miejscu i o czasie przez nich wybranym dzięki wykorzystaniu elastycznych usług kurierskich. Opcja Batch Size One bada, co mogłoby się wydarzyć, gdyby zapotrzebowanie konsumenta na wysoce spersonalizowane produkty zgrało się z produkcją masową w ciągu nadchodzących i szybko zmieniających się łańcuchów dostaw wymagających, aby dostawcy usług logistycznych działali szybko i aby w elastyczny sposób reagowali na zmiany w czasie i miejscu wytwarzania.

- Kluczowe trendy ujęte w tegorocznej edycji Logistics Trend Radar mogą zmienić światowy sektor logistyki, a przy 15 z 26 trendów mogących wywrzeć wpływ w ciągu najbliższych pięciu lat, jest bardzo ważne, aby wszystkie jednostki zaangażowane w zarządzanie łańcuchem dostawy i logistykę zrozumiały już teraz te potencjalnie przełomowe wydarzenia i implikacje dla własnych przedsiębiorstw lub sektora - mówi Matthias Heutger, starszy wiceprezes ds. strategii, marketingu i innowacji DHL.

Opracowana przez Trend Research DHL, publikacja Logistics Trend Radar dotycząca roku 2016 obejmuje dogłębną analizę pojawiających się trendów oraz wpływów według sektorów. Ponadto zawiera analizę bieżących trendów, jak również informacje od przywódców ideowych sektora, takich jak World Bank, Fraunhofer Institute, HP oraz 500 nowych przedsiębiorstw w zakresie przyszłości sektora logistyki. Raport podkreśla również przełomowe projekty pilotowe opracowane przez Trend Research DHL, jak na przykład testowanie przez DHL kolaboracyjnych robotów w działaniach magazynowych. Wszystkie trendy, zostały opisane w raporcie szczegółowo wraz z kluczowymi możliwościami, wyzwaniami, informacjami realizacyjnymi oraz ramami czasowymi. Raport jest dostępny bezpłatnie na stronie www.dhl.com/trendradar

(źr. DHL)

kobiety w logistyce
Agnieszka Świerszcz, CEO DHL Parcel w charytatywnym Kalendarzu Gwiazd na rzecz Fundacji „Akogo?”
Jestem kobietą, kieruję – ruszyła kampania społeczna Fundacji Truckers Life
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Kierowco, co wie o Tobie Twój szef?
Karta drogowa – relikt przeszłości czy konieczny dokument?
Kary za nacisk do 11,5 tony mogą być nielegalne!?
Rząd planuje zmiany w ryczałcie - rewolucja bez rewolucji?
Koniec ulgi abolicyjnej - wyższe podatki dla pracujących za granicą
Wieziesz ładunek do UK – pamiętaj o akredytacji w Border Force
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Fakty i mity o wykorzystaniu robotyzacji procesów w Przemyśle 4.0
reklama
230 boxów EETS zdało egzamin – po pierwsze wygoda, a po drugie ekspansja na kolejne kraje
Intermodal cały czas na wzroście, mimo że globalne problemy osłabiają rozwój tego rynku
Jak wyniki wyborów w USA wpłyną na globalny rynek nieruchomości przemysłowych?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Circle K oraz PCK zorganizowali świąteczną opieką seniorów w całej Polsce
Grupa Raben partnerem logistycznym Szlachetnej Paczki
Zimowy atak na K2 w ramach wyprawy InPost - #GorzkowskaInPostK2Winter
2020 - rokiem rynku magazynowego!
P3 kupuje działki w Warszawie pod budowę kolejnych parków magazynowych
E-commerce 2020 / 2021 – znaczenie punktów odbioru i nadania
Nowi managerowie w zespole Prologis
Renault Trucks rozwija gamę pojazdów elektrycznych
Raben podsumowuje program szkoleń Manager of Choice – czy grywalizacja się opłac ...
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC