Dodaj ogłoszenie o pracy


Zdziwisz się, który gadżet w aucie jest najważniejszy?

LeasePlan przeprowadziło badanie wśród polskich kierowców flotowych na temat ulubionych gadżetów w samochodach flotowych. Wyniki badania są zaskakujące. Okazało się, że najpotrzebniejszym i najchętniej widzianym gadżetem na pokładzie samochodu jest… radio. Kierowcy nie potrafią też jednoznacznie wskazać - co jest dla nich ważniejsze -samochód czy telefon komórkowy.

Nie lubimy jeździć w ciszy, taki wniosek płynie z badania kierowców. Prawie co czwarty przebadany przez TNS kierowca za najbardziej potrzebny gadżet w aucie uznał radio (23 proc.)! Trochę mniej wskazało porty połączeniowe USB lub bluetooth (15 proc.), które przede wszystkim służą możliwości ładowania urządzeń mobilnych, ale także pozwalają na odtwarzanie muzyki (podcastów, audiobooków itp.) w czasie jazdy!
Na kolejnych miejscach zestawienia znalazły się nawigacja (14 proc.) i systemy wspomagania parkowania (12 proc.). Tempomat czy podgrzewane siedzenia najwyraźniej nie robią już wrażenia na kierowcach, a na pewno nie są postrzegane jako niezbędne w aucie gadżety.

W ramach przeprowadzonego badania zapytano też kierowców o to, czy ważniejszy jest dla nich samochód czy telefon komórkowy? Zaledwie 3 proc. badanych wskazało, że ważniejszy jest telefon. Samochód wybrało 45 proc. ankietowanych. Ale największa była grupa niezdecydowanych. Na to niezwykle trudne pytanie - auto czy komórka? - „nie wiem” odpowiedziało aż 46 proc. kierowców.

W badaniu LeasPlan, które przeprowadziło TNS na zlecenie tej firmy, wzięło udział 169 kierowców flotowych.

(źr. LeasPlan)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.