Dodaj ogłoszenie o pracy


Usługi transportowe on-line – sprzedaż w roku 2014 w Europie

TimoCom Soft- und Hardware GmbH – europejska giełda transportowa podsumowała sprzedaż usług transportowych on-line za ubiegły rok. W 2014 roku wystawiono na niej 58,9 milionów ofert frachtów i wolnych przestrzeni ładunkowych, co oznacza wzrost o 7,6 punktów procentowych w stosunku do roku 2013. W liczbach bezwzględnych stanowi to ponad 4 miliony ofert więcej. Całkowita długość tras dla wprowadzonych ładunków wyniosła 451 milionów metrów, co w przeliczeniu na kilometry odpowiada prawie 11 obwodom kuli ziemskiej, a ich łączny ciężar to ponad 647 milionów ton. W 2014 roku, platformy zleceń TimoCom i zawarło umowy na ich użytkowanie wybrało 6903 nowych klientów, a na jej pośrednictwem ogłoszono 6022 przetargi.
Ogólną poprawę można zauważyć także w obrotach przedsiębiorstwa, które w 2014 roku wyniosły 54 miliony euro i plasują się nieco powyżej założeń. Dotyczy to między innymi mobilnego dostępu do giełdy, który umożliwia korzystanie ze wszystkich platform TimoCom także w trasie. Pierwsze miesiące nowego roku, pokazały, że już ponad 4200 "mobilnych" użytkowników regularnie loguje się do TimoCom za pomocą smartfonów i tabletów. Wykorzystują w tym celu bezpłatną aplikację barometru transportowego. Indywidualny kod PIN, konkretne urządzenie oraz oprogramowanie zabezpieczające TC Login, podwyższają standardy bezpieczeństwa. Równie bezpieczna i skuteczna jest platforma TC eMap®, która pokazuje wszystkie powszechnie stosowane systemy telematyczne na jednej mapie.
Serwis inkaso
Od 2003 roku klienci mogą korzystać z licencjonowanego serwisu inkaso, posiadającego oficjalne urzędowe zezwolenie na wykonywanie pozasądowych usług windykacyjnych. Dzięki temu w minionym roku w prosty i szybki sposób udało się odzyskać aż 88 proc. zaległych płatności. W 2015 roku TimoCom nadal zamierza kontynuować prace nad rozbudowaniem platform zleceń online, tak, by procesy usług transportowych, także międzynarodowych mogły być wydajne i bezpieczne.
(źr. TimoCom)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.