Konto pracodawcy


Colliers International o prognozach inwestycyjnych' 2014

Inwestorzy globalni zwrócą się w stronę zagranicznych rynków drugiego szczebla w poszukiwaniu nowych możliwości inwestycyjnych. Według przewidywań Colliers International gospodarka światowa będzie w 2014 r. rosnąć powoli, zaś PKB większości krajów pozostanie poniżej pięciu procent. Ta i inne opinie zawarte są w raporcie zatytułowanym „25 Predictions for 2014” (25 przewidywań na 2014 rok) zapowiadającym również ekspansję na rynki drugiego szczebla, na których globalni inwestorzy będą poszukiwać nowych możliwości.

- Spodziewamy się, że inwestorzy z całego świata będą zwracać się w stronę wschodzących zagranicznych rynków. W Europie inwestorzy skoncentrują się na Niemczech, Polsce, Hiszpanii i Irlandii, zaś inwestorzy z Chin będą kierować się w stronę Europy i obu Ameryk – przewiduje K.C. Conway, główny ekonomista Colliers International. - W Stanach Zjednoczonych rosnące stopy procentowe mogą wpłynąć na wzrost kosztów kapitału, stanowiąc zachętę dla inwestorów do skierowania uwagi na rynki drugiego szczebla, takie jak Charlotte, Tampa, Indianapolis czy Memphis.

Najważniejsze punkty raportu firmy Colliers „25 Predictions for 2014”:
•    Europejska gospodarka wyjdzie z recesji, wzmocnieniu ulegną inwestycje: Osłabienie kryzysu zadłużenia w Europie przyczyni się do znaczącego wzrostu popytu, a tym samym poprawy gospodarki w Wielkiej Brytanii, we Włoszech, w Niemczech i Hiszpanii. Doda to więcej pewności inwestorom z Wielkiej Brytanii, co przełoży się na wzrost PKB o nawet 2,5%.
•    Poprawa infrastruktury i urbanizacja na Bliskim Wschodzie: Gospodarki Bliskiego Wschodu odnotują wzrosty, poza przemysłem naftowym. Colliers przewiduje znaczące inwestycje państw Rady Współpracy Państw Zatoki Perskiej, jak również rozwój infrastruktury postępujący wraz z rosnącą urbanizacją regionu.
•    Wzrost rynku powierzchni biurowych w głównych centrach finansowych Azji: Ceny wynajmu powierzchni biurowych w Azji są obecnie ustabilizowane, przewiduje się, że mogą one wzrosnąć o ok. 5% w 2014 r. w pięciu głównych centrach finansowych, czyli w Hongkongu, Szanghaju, Singapurze, Seulu i w Tokio. Inwestorzy z Chin będą zainteresowani bardziej odległymi rynkami, poszukując możliwości inwestycyjnych w miastach z dużymi węzłami komunikacyjnymi, m.in. w Londynie, Nowym Jorku czy Sydney.
•    Nowe prawo w Indiach przyczyni się do zwiększenia transparentności: Nowa polityka rządu zapewni przejrzystość przepisów regulujących rynek nieruchomości w Indiach, co może przynieść znaczące zmiany w tej branży w 2014 r. W nadchodzącym roku również sektor powierzchni biurowych odnotuje zwiększenie popytu i cen najmu o 10-16 procent.
•    Ożywienie w branży budowlanej w Nowej Zelandii, wzrost inwestycji krajowych w Australii: W Nowej Zelandii rozwój sektora budowlanego obejmie powierzchnie biurowe i centra handlowe, odpowiadając zarówno na zapotrzebowanie rynków podstawowych jak i na obawy dotyczące bezpieczeństwa starszych budynków w związku z zagrożeniem trzęsieniem ziemi. W Australii, gdzie niegdyś dominowali inwestorzy zagraniczni, większość rynku przejęli obecnie inwestorzy krajowi, obsługując ponad 70% sprzedaży.
•    Stopy procentowe i ceny mieszkań wrosną, jednak PKB Stanów Zjednoczonych będzie rósł powoli: Inwestorzy na całym świecie oczekują na wieści z Rezerwy Federalnej USA o obniżeniu stóp procentowych. Decyzja ta będzie miała wpływ na rynki na całym świecie, jednak gospodarka Stanów Zjednoczonych będzie rosła w wolnym tempie, poziom PKB wyniesie ok. 2%. Sytuacja na rynku mieszkaniowym będzie się nadal poprawiać, niektóre ceny mogą wzrosnąć nawet o 9%. Sektor przemysłowy okaże się liderem na rynku nieruchomości, do czego przyczynią się plany przedsiębiorców w zakresie rozwoju łańcucha dostaw po zakończeniu rozbudowy Kanału Panamskiego w przyszłym roku.    

- Coraz bliższe zakończenie rozbudowy Kanału Panamskiego w 2015 r. przyniesie kolejne zmiany w Stanach Zjednoczonych w nadchodzącym roku, spowoduje to bardzo dże zmiany w globalnym łańcuchu dostaw – twierdzi Conway. – Amerykańskie porty zyskają na zwiększonym ruchu po otwarciu kanału. Stworzy to nowe możliwości rozwoju dla przemysłu.

(Więcej informacji, a także pełen 9-stronicowy raport (tylko w języku angielskim) można znaleźć pod adresem: http://viewer.zmags.com/publication/798f3b22#/798f3b22/1)

 

kobiety w logistyce
Kobiety w logistyce - DB Schenker Ukraina z nową dyrektor zarządzającą
Monika Duda dyrektorem zarządzającym DHL Supply Chain
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Rząd wprowadza pakiet Slim VAT – co to oznacza dla przedsiębiorców?
Jak wyłapać „czarne owce” – czy kontrole pracowników na home office będą s ...
Co to jest SENT i jak wygląda monitorowanie pojazdów?
Pakiet mobilności i jego możliwe konsekwencje
Oszczędność Volvo FH z I-Save wynosi nawet do 10 procent
Trzy dni na zwrot środków z rachunku VAT – idą zmiany w split payment
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Czy akcyzowa pułapka wstrząśnie branżą olejów smarowych?
Czy pakiet mobilności zakłóci powrót do równowagi branży transportowej?
Spedytorzy mówią - „Nie Dla Opłaty Manipulacyjnej DCT Gdańsk”
Wakacje na „L4” – czy zabraknie rąk do pracy?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Kuehne+Nagel wzmacnia swoją sieć obsługi farmaceutyków, także szczepionek
Volvo Trucks uruchamia w Polsce sprzedaż 4 nowych modeli samochodów ciężarowych
FM Logistic rozpoczyna współpracę z Grohe
Aż 95 proc. Polaków chce kaucji za opakowania po napojach – czy rząd wprowadzi t ...
Poczta Polska przywróciła obsługę przesyłek do Gruzji i Tajwanu
Szczepionka na Covid-19 w IV kwartale 2020? – DHL już opracował jej łańcuch dos ...
reklama
Podróż z jednym boxem EETS
Delta Trans zakończyła wdrażanie systemu WMS
Prologis podnosi standardy w obszarze ochrony środowiska - Raport ESG 2019
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC