Dodaj ogłoszenie o pracy


Eurostat oublikował dane na temat e-zakupów w Europie

Jak podaje InPost, według najnowszych danych Eurostatu prawie 60 proc. użytkowników Internetu robi zakupy w sieci. Aż 75 proc. mieszkańców UE w wieku 16-74 lat zadeklarowało, że korzystało z sieci w ciągu 12 miesięcy poprzedzających badanie.

Spośród nich 60 proc. robiło zakupy online. Wśród państw członkowskich najbardziej aktywnymi e-klientami okazali się być Brytyjczycy (82 proc. internautów korzystało z e-sklepów), na następnym miejscu uplasowali się Duńczycy i Szwedzi (po 79 proc.), Niemcy (77 proc.), Luksemburczycy (73 proc.) i Finowie (72 proc.). Najmniej zainteresowani zakupami online są Rumuni (11 proc.), Bułgarzy (17 proc.), a także Estończycy i Włosi (po 29 proc.). Najpopularniejszymi kategoriami wśród kupujących Europejczyków są odzież oraz sprzęt sportowy (32 proc. w 2012 roku w porównaniu do 21 proc. w 2008). Następnie najchętniej zamawiane są książki, czasopisma i materiały e-learningowe (23 proc. w 2012 w porównaniu do 19 proc. w 2008). Mniejszą część stanowiły zakupy spożywcze – tylko 9 proc. w 2012 roku, podczas gdy w 2008 roku było to 6 proc.

(źr. za InPost)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.