Konto pracodawcy


„Widlak List 2012” - raport o rynku wózków widłowych

W 2011 roku zarejestrowano w Polsce 15 508 szt. wózków widłowych z czego 59 proc., czyli dokładnie 9142 sztuki to wózki z napędem spalinowym, 35 proc. ( 5419 sztuk) z napędem elektrycznym oraz 6 proc. ( 947 sztuk) z innym napędem. Rynek wózków widłowych jest zdominowany przez cztery marki – Linde, Jungheinrich, Toyota oraz Still, które posiadają 51,6 proc. udział w całym rynku wózków widłowych - wynika z raportu portalu log4.pl.

 

Następne pozycje zajęły marki: BT, Nissan, Yale, Hangcha, Hyster, Mitsubishi, Manitou, Komatsu, Doosan, Hyundai, Heli, Clark, TCM, Rak, OM Pimespo, GPW, Daewoo, Crown,Caterpillar, Atlet, Cesab, Stein, Rocla, Pramac, Hubtex, HC i inne.

Kolejny raport o rynku wózków widłowych „WIDLAK LIST 2012” jest publikacją przygotowaną w dotąd niespotykanej formie. Prezentuje analizy wózków widłowych zarejestrowanych od 2004 roku. Patrząc na 2011 rok, można powiedzieć, że branża gospodarki magazynowej wychodzi z kryzysu, rynek wózków widłowych wzrasta wspomagany nowymi ofertami firm leasingowych, których wartość umów leasingowych w 2011 roku była o 39 proc. większa niż rok wcześniej. Na rynku powierzchni przemysłowych i magazynowych, deweloperzy odnawiają umowy najmu i budują nowe obiekty. Pomimo tych wzrostów spora jest jeszcze różnica do 2008 roku, który był najlepszym rokiem dla całego rynku dostawców wózków widłowych.

 

Po raz pierwszy w raporcie autorzy zanalizowali dane pod względem udźwigu wózków widłowych, które do tej pory nie były przedmiotem badań rynkowych. Najwięcej jest wózków widłowych z udźwigiem z przedziału 1 do 2 ton jest ich dokładnie 8015 sztuk, a czołowa pozycję w tej klasyfikacji udźwigu zajmuje marka Jungheinrich z wynikiem 1508 sztuk wózków. Na kolejnych pozycjach jest marka Linde z ilością 1103 wózków, następnie marka Still z 1062 wózkami widłowymi, a na czwartej pozycji jest marka Toyota z ilością 973 wózków widłowych w tym przedziale udźwigu. Wózki o tym udźwigu to 52 proc. wszystkich wózków widłowych, co ciekawe ta proporcja nie zmienia się na przestrzeni badanego okresu. Drugi największy procentowo udział mają wózki widłowe o udźwigu 2 do 3 tony, których jest 24 proc. z pośród wszystkich udźwigów. Kolejne miejsca to  wózki z udźwigiem 3 do 4 ton -  14 proc. udział, 4 do 5 ton – 5 proc. udział, 5 do 6 ton – 2 proc. udział i pozostałe dźwigi nie przekraczają 1 procenta udziału w ogólnej liczbie wózków widłowych.

 

Raport „WIDLAK LIST 2012” jest pierwszą publikacją o rynku wózków widłowych, która w tak kompleksowy sposób prezentuje dane o tym rynku. Rynku, który nie jest zbadany, a raport  jest kolejną próbą pokazania tego rynku w sposób Dotąd nie prezentowany, bezstronny i w swojej części analitycznej pozbawiony stronniczych danych. Pełna wersja raportu dostępna jest na stronie: http://www.log4.pl/wydania/widlak_list_2012/ 

(źr. Log4.pl)

 

Zobacz także:
kobiety w logistyce
Aż 66 proc. zatrudnionych w przemyśle lekkim to kobiety
Coraz więcej kobiet w zawodzie kierowcy pojazdu ciężarowego
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Eksport alkoholi do Rosji - Hillebrand o wymogach i znalezieniu kontrahenta
Pakiet mobilności - jeszcze kilka wskazówek
FedEx Express opublikował zestaw wytycznych dla rowerzystów
Co warto wiedzieć o sprawozdaniach rocznych ADR?
Kto skorzysta z nowego ZUS+?
Podsumowanie 2019 roku w prawie pracy
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Indeks Logistyczny Rynków Wschodzących Agility o recesji na rynku logistycznym
W 2020 roku powierzchnia magazynów urośnie o co najmniej 10 proc. - najwięcej na Mazowszu i Śląsku
Druga dekada XXI wieku była złotą erą gospodarki, a co po niej…
Jak rozwija się polski transport zasilany paliwami alternatywnymi?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Pekaes uruchomił nowy magazyn na Mazowszu
Nowy rekord Portu Gdańsk w przeładunkach
LPP zakończyło rozbudowę Centrum Dystrybucyjnego w Pruszczu Gdańskim
CPK zaprasza do konsultacji planów budowy nowych linii kolejowych i drogowych
SPEDCONT rozpoczyna dostawy gazu
RTV EURO AGD – wprowadza płatność kartą przy dostawie zamówienia
CHEP Polska z tytułem Top Employer
Poczta Polska zawiesza przyjmowanie przesyłek do Chin
60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC