Dodaj ogłoszenie o pracy


Mianowano nowy zarząd PKP S.A.

Nowym prezesem zarządu PKP S.A. został Mirosław Pawłowski, dotychczasowy p.o. prezes spółki. 7 kwietnia 2016 r. minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk powołał nowy zarząd PKP S.A. W jego skład weszli: Cecylia Lachor, Michał Beim i Marek Michalski. Członkiem zarządu pozostaje również Jarosław Kołodziejczyk.
Priorytetem nowych władz PKP S.A. ma być wsparcie dla PKP PLK przy modernizacji linii kolejowych, odzyskanie pasażerów i współpraca z Pocztą Polską.
Mirosław Pawłowski od wielu lat związany jest z branżą kolejową. Przez 8 lat, od 2001 roku, zajmował stanowisko członka zarządu ds. ekonomiczno-finansowych w PKP Polskich Liniach Kolejowych S.A., udało mu się przywrócić płynność finansową spółki. Ostatnio pracował w spółce energetycznej.

Cecylia Lachor zajmie się w zarządzie PKP S.A. sprawami finansowymi – ma 33 letnie doświadczenie zdobyte w PKP PLK i PKP Intercity. Dr Michał Beim to ekspert w dziedzinie kolejnictwa, autor wielu publikacji naukowych, stypendysta w Instytucie Mobilności i Transportu Politechniki w Kaiserslautern. Marek Michalski ma ogromne doświadczenie dotyczące wykorzystania funduszy unijnych. W Ministerstwie Rozwoju zajmował się Programem Infrastruktura i Środowisko.

(źr. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.