Dodaj ogłoszenie o pracy


Heinz Polska w gronie klientów FM Logistic

FM Logistic pozyskało kolejnego klienta - firmę HJ Heinz Polska. W ramach kontraktu operator będzie obsługiwać 100 proc. wolumenów tego producenta. Załadunki towaru odbywać się będą w Pudliszkach, a dystrybucja prowadzona będzie na terenie całego kraju.
Firma Heinz wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych gdzie została założona w 1869r. W chwili obecnej jej fabryki są zlokalizowane na sześciu kontynentach w ponad 200 krajach. Producent  oferuje dziś klientom 5700 produktów. W jego portfolio znajduje się 150 marek, które zajmują miejsca w pierwszej dwójce najlepiej sprzedających się na rynku w swoich kategoriach. Najbardziej rozpoznawalny produkt firmy – legendarny  ketchup Heinz - ma ponad 50 proc. udziału w amerykańskim rynku.. W marcu br. zapowiedziano fuzję Heinz i Kraft Foods Group. W momencie, w którym dojdzie ona do skutku, połączone firmy Kraft i Heinz staną się piątą w kolejności największą globalną firmą, operującą na międzynarodowym rynku żywności. W Polsce koncern Heinz pojawił się w 1994 roku jako importer, a od 1997 r., po zakupie fabryki w Pudliszkach, nastąpił jego dalszy rozwój, już jako wytwórcy.
- Rozpoczęcie współpracy z Heinz w Polsce wpisuje się w globalną strategię Grupy FM, dotyczącą długofalowego rozwoju i poszerzania partnerstwa z klientami, będącymi globalnymi producentami żywności. Współpraca ta umacnia pozycję naszej firmy, jako strategicznego partnera w segmencie rynku dóbr szybko zbywalnych oraz potwierdza ugruntowaną pozycję FM Logistic w roli wiodącego operatora logistycznego dla branży FMCG, zarówno w Polsce jak i w Europie – mówi Magdalena Lubańska dyrektor transportu w FM Logistic Polska.
FM Logistic już od prawie 20 lat w Polsce i blisko 50 we Francji specjalizuje się w rozwiązaniach dedykowanych dla branży dóbr szybko-zbywalnych.  W tej chwili obroty z tego sektora stanowią 33 proc. w portfelu operatora.  Kolejne 35 proc., pochodzi z obsługi sieci handlowych.

(źr. FM Logistic)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.