Dodaj ogłoszenie o pracy


Powstanie nowa chłodnia dla towarów FMCG w Porcie Gdańsk

Ministerstwo Skarbu wyraziło zgodę na zawarcie umowy przez Zarząd Morskiego Portu Gdańsk na dzierżawę nieruchomości zlokalizowanej na zapleczu terminala kontenerowego DCT Gdańsk pod budowę chłodni firmy PAGO.
Spółka PAGO  specjalizuje się w kompleksowej obsłudze logistycznej produktów mrożonych. Firma od kilku lat rozbudowuje krajową sieć dystrybucyjną. W Porcie Gdańsk zamierza zagospodarować teren o powierzchni ponad 4 ha znajdujący się w bezpośredniej bliskości największego bałtyckiego terminalu kontenerowego DCT Gdańsk. Tym samym, w Porcie Gdańsk, obok już funkcjonującej na terenie WOC chłodni Północnoatlantyckiej Organizacji Producentów, pojawi się kolejny nowoczesny obiekt magazynowy przystosowany do usług składowania produktów głęboko mrożonych, zapewniający kompleksową obsługę logistyczną produktów branży FMCG. Projekt ten stanowić będzie dopełnienie koncepcji przeobrażenia Portu Gdańsk w jeden z najważniejszych węzłów logistycznych i kluczowe centrum dystrybucji na Bałtyku.
PAGO obsługuje zarówno rodzimych producentów produktów mrożonych, jak i międzynarodowe sieci handlowe. Oferta firmy obejmuje kompleksowy zakres usług, od składowania produktów mrożonych, przez ich konfekcjonowanie, aż po transport do odbiorcy ostatecznego. W chwili obecnej PAGO posiada sieć nowoczesnych chłodni zlokalizowanych m.in. w okolicach Warszawy, Poznania, Katowic, ale również w Polsce Północnej, kilkadziesiąt kilometrów od Gdańska - w Lęborku.

(źr. Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.