Dodaj ogłoszenie o pracy


DHL Parcel testuje alternatywne opcje dostawy

DHL Parcel uruchomił pilotażowy projekt dostaw paczek - najgęstszą sieć alternatywnych opcji dostawy w Niemczech. Projekt testowany jest w Berlinie, którą to zamieniono w stolicę paczek. W przyszłości sieć ma pokryć nie tylko teren Niemiec, ale także całą Europę. Połowa dzisiejszych przesyłek będzie obsługiwana za pomocą zautomatyzowanych rozwiązań, takich jak Paczkomaty DHL, skrzynki na paczki DHL i punkty Parcel Shop.
- Dziś ludzie przemieszczają się częściej niż kiedykolwiek, a to oznacza, że tradycyjne formy dostawy, takie jak dostawy do domu to za mało. Dlatego będąc liderem w dziedzinie paczek, już od lat rozwijamy alternatywne rodzaje dostawy, które odpowiadają na potrzeby klientów sklepów internetowych oraz odpowiadają ich stylowi życia.  Nasz jedyny w swoim rodzaju projekt w Berlinie jest początkiem ery jeszcze większej elastyczności, która jest możliwa dzięki ogromniej liczbie stale dostępnych zautomatyzowanych punktów przyjęcia i odbioru paczek - mówi Jürgen Gerdes, członek zarządu ds. eCommerce Parcel w Grupie Deutsche Post DHL. Według ostatnich badań zachowań konsumentów, ponad 60 procent mieszkańców stolicy Niemiec robi regularne zakupy w internecie. Trend ten stale zyskuje na popularności. Konsumenci coraz częściej żyją w biegu. Mieszkają w jednoosobowych gospodarstwach domowych, co oznacza, że często nikogo nie ma w domu, gdy do drzwi dzwoni kurier. Dlatego DHL Parcel połączył znane i nowe rodzaje rozwiązań. Sieć Paczkomatów DHL popularna wśród 8 milionów klientów w całych Niemczech, w Berlinie zostanie znacznie rozszerzona - z obecnej liczby 180 jednostek do 500 do końca 2016 r. Do tego czasu, będzie możliwe przetworzenie do 50 tys. paczek dziennie.
Co więcej, na wielu podwórkach w Berlinie pozostawia się przestrzeń na niedawno opracowane skrzynki na paczki przeznaczone dla mieszkańców wynajmowanych mieszkań i budynków. Do roku 2016 zainstalowanych może zostać nawet kilka tysięcy skrzynek na paczki na całym miejskim obszarze Berlina. Trzecim elementem projektu w Berlinie są punkty DHL Parcel Shop. Z niemal 900 punktami Parcel Shop i punktami detalicznymi Deutsche Post, Berlin ma największą sieć odbioru paczek w Niemczech. Dziś mieszkaniec Berlina musi przejść średnio zaledwie 360 metrów, aby dotrzeć do najbliższego punktu odbioru przesyłki. W niedalekiej przyszłości firma otworzy tego typu punkty w miejscach, w których klienci będą mogli zarówno wysłać, jak i odebrać paczki.
Oprócz bieżących opcji dostawy wieczornej, w tym roku DHL udostępni dodatkowe przedziały czasowe dla dostaw realizowanych przez cały dzień. Również po raz pierwszy w Niemczech, w ramach projektu firma wprowadza zupełnie nowe opcje crowdsourcingu i testuje nową aplikację na smartphony. Pozwoli to korzystać z innych środków transportu, takich jak taksówki i firmy dostawcze, tak aby paczki mogły dotrzeć do swoich adresatów jak najszybciej.

(źr. DHL Parcel)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.