Dodaj ogłoszenie o pracy


15 lat na rynku i ponad 9 tys. punktów dystrybucyjnych CHEP Polska

CHEP, firma specjalizująca się w wynajmie palet, w Polsce posiada już ponad 9 tys. punktów dystrybucyjnych. Dzięki tak rozległej sieci dystrybucyjnej klienci mają możliwość korzystania z usługi poolingu. W swojej siatce dystrybucyjnej skupia także lokalnych hurtowników, a nawet punkty na giełdach spożywczych i owocowo-warzywnych. CHEP najwięcej palet odbiera na Mazowszu i Śląsku. W tym roku firma świętuje też swoje 15-lecie w Polsce.
W ramach 15-letniego rozwoju na polskim rynku CHEP regularnie rozbudowywał sieć współpracujących z firmą punktów dystrybucyjnych. W latach 2009 - 2015 roku zwiększyła się ona o ok. 263 proc. Obecnie jest to 9 077 lokalizacji i liczba ta stale rośnie z każdym nowym klientem.
- Na początku naszego funkcjonowania na polskim rynku współpracowaliśmy przede wszystkim z czołowymi europejskimi sieciami handlu detalicznego. CHEP był ich wieloletnim partnerem na innych rynkach. Miały więc jasną informację, jakie benefity przynosi korzystanie z naszych systemów. Dobre doświadczenia sprawiły, że chętnie otwierały swoje magazyny
w Polsce dla niebieskich palet - podkreśla Kinga Di Salvo, dyrektor generalna CHEP w Polsce i krajach bałtyckich.
Do międzynarodowych marek szybko dołączyli najwięksi lokalni gracze, a z czasem także mniejsze podmioty. Dystrybutorzy podają szereg zalet wynikających dla nich z tej współpracy. Do największych należą m.in. uproszczenia administracyjne osiągane dzięki prowadzeniu jednego zbiorczego salda dla wszystkich dostaw realizowanych na palecie CHEP.
- We współpracy z CHEP dla mnie ważny jest również fakt wyeliminowania problemów prawnych związanych z legalnością palet, co dla mniejszych punktów dystrybucyjnych stanowi widoczny problem. Nie bez znaczenia jest także zwiększanie bezpieczeństwa towaru w trakcie transportu, przechowywania i ekspozycji – podkreśla Tomasz Sprengel, kierownik działu logistyki i obsługi klienta, w MPT Tabo Spółka z o.o., jednym z punktów dystrybucji, z którym współpracuje CHEP.  
Istotnym udogodnieniem jest także bezpłatny odbiór nośników, który można zamówić kontaktując się z dedykowanym centrum telefonicznym. W każdym tygodniu CHEP realizuje ponad 750 transportów, dzięki czemu powierzchnia magazynowa dystrybutorów jest regularnie zwalniana i może przyjąć nowy towar. Ważnym czynnikiem jest także zabieranie niebieskich palet bez względu na ich stan techniczny. Zwalnia to dystrybutorów z konieczności utylizacji uszkodzonych palet. Stała, gwarantowana przez spółkę, jakość dostarczanych palet daje pewność, że dostawy nie zostaną odrzucone przez odbiorcę.
- Obustronność korzyści podkreśla fakt, że zadowoleni odbiorcy niejednokrotnie sami rekomendują rozwiązania CHEP swoim kontrahentom. Dla nas to sygnał, że budowanie dobrych i długotrwałych relacji to podążanie właściwą drogą, ale również mobilizacja do dalszego rozwoju. W końcu 15 lat to wciąż niewiele w porównaniu z tak rozwiniętymi rynkami, jak Wielka Brytania, gdzie udział palet CHEP w rynku wynosi 75 proc. Przed nami wciąż wiele do zrobienia - dodaje Kinga Di Salvo, dyrektor generalna CHEP w Polsce i krajach bałtyckich.
Firma CHEP, założona w 1945 roku, działa aktualnie w ponad 50 krajach świata świadcząc usługi największym globalnym firmom z sektora dóbr konsumpcyjnych. Właścicielem firmy jest Grupa Brambles Limited notowana na australijskiej giełdzie papierów wartościowych. Do Grupy Brambles należą oprócz CHEP - IFCO, Pallecon, Transpac oraz Ferguson Group. CHEP oferuje usługę poolingu palet, która polega na współużytkowaniu stałej jakości palet i kontenerów przez wielu klientów. CHEP zatrudnia ponad 9,5 tys. pracowników, zarządza blisko 250 milionami palet. W Europie CHEP posiada ponad 400 magazynów serwisowych palet. CHEP w Polsce istnieje od 15 lat, a z jego systemu korzysta ponad 500 przedsiębiorstw, w tym firmy polskie, jak i koncerny międzynarodowe. Aktualnie CHEP Polska wydaje rocznie ponad 15 mln palet swoim klientom w Polsce oraz odbiera palety z ponad 9 tys. punktów dystrybucyjnych. Palety podlegają inspekcji i naprawie w Centrach Serwisowych – Kampinos, Radom, Świętochłowice, Gądki, Bydgoszcz, Niewiadów.

(red/CHEP)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.