Dodaj ogłoszenie o pracy


UPS włączył się w odbudowę Nepalu

Fundacja UPS, włączyła się w odbudowę Nepalu. Zamierza przekazać 500 tys. dolarów amerykańskich na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi, które miało miejsce 25 kwietnia w Nepalu. Oprócz wsparcia finansowego UPS będzie dostarczać artykuły pierwszej potrzeby, jak i pomoc logistyczną przy długofalowej odbudowie kraju. Firma współpracuje też z organizacjami partnerskimi, aby zapewnić artykuły pierwszej potrzeby i ocenić potrzeby w zakresie odbudowy.
Fundusze trafiły do Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR), w tym na zakup materiałów do budowy schronień oraz lamp zasilanych ogniwami słonecznymi. Ponadto, środki przekazano do Światowego Programu Żywnościowego, na nadzwyczajną pomoc żywnościową, np. batony wysokoenergetyczne. Kolejna organizacja, której przekazano środki to CARE, m.in. na zakup zestawów plandek, koców, kanistrów i przyborów toaletowych.
UPS koordynuje także lot czarterowy z pomocą do Nepalu we współpracy z organizacją Dubai International Humanitarian City (IHC). Dodatkowo, Fundacja UPS ściśle współpracuje z Klastrem Logistycznym ONZ oraz Biurem ONZ ds. Koordynacji Spraw Humanitarnych (UNOCHA) w celu zapewnienia dodatkowego wsparcia logistycznego przy określeniu pilnych i długofalowych potrzeb w zakresie odbudowy.
W ostatnim czasie, Fundacja UPS w ramach programu pomocy humanitarnej angażowała się w pomoc dla Vanuatu. Ponadto, w 2014 roku wsparła 43 kraje 263 dostawami humanitarnymi szczególny nacisk kładąc na pomoc ofiarom tajfunu Haiyan oraz epidemii Eboli. Program humanitarny UPS zapewnia społecznościom wsparcie we wszystkich fazach reagowania na katastrofy, od przygotowania niezwłocznej pomocy, aż po działania pokryzysowe. Proces ten ma na celu zapewnienie długoterminowej odporności na klęski żywiołowe.
Fundacja UPS – założona w 1951 roku, zajmuje się pomocą społecznościom lokalnym, krajowym i globalnym. W 2014 r. firma UPS oraz jej pracownicy, aktywni i emerytowani, przeznaczyli ponad 104 mln dolarów na cele charytatywne na całym świecie.

(źr. UPS)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.