Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser uruchomił kolejne codzienne połączenie do Niemiec

Polski Dachser uruchomił nowe codzienne połączenia do Dortmundu i Neuss niedaleko Dusseldorfu w Niemczech. Dzięki zwiększeniu liczby połączeń na zachód, operator zwiększa  możliwości eksportowe nie tylko do Niemiec, ale także do Francji, krajów Beneluxu, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Hiszpanii i Portugalii.
Dachser posiada obecnie jedną z najbardziej rozbudowanych i wydajnych sieci transportowych w Europie. W Polsce firma ma 8 oddziałów (2 w Warszawie oraz po jednym w Strykowie, Szczecinie, Wrocławiu, Gądkach k. Poznania, Sosnowcu k. Katowic i Gdańsku). Terminal w Strykowie, dzięki swojemu centralnemu położeniu na mapie Polski, jest głównym punktem przeładunkowym między zachodem i wschodem Europy. Dachser w Polsce realizuje codzienne linie drobnicowe w eksporcie i imporcie do i z większością krajów europejskich, obecnie jest to już ponad 20 połączeń.
- Uruchamianie nowych regularnych linii transportowych wiąże się z rosnącym wolumenem przesyłek, które obsługujemy. To z kolei wynik naszego rozwoju, czyli pozyskania nowych kontraktów, ale także ekspansji naszych klientów, którzy z miesiąca na miesiąc zwiększają liczbę swoich eksportowych przesyłek – mówi Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce. Dynamiczny wzrost liczby przesyłek na rynek niemiecki i do innych krajów Europy Zachodniej niejako wymusza na inwestycje w infrastrukturę, a także zobowiązuje do utrzymywania wysokiej jakości usług, z której Dachser jest znany – podkreśla Grzegorz Lichocik.

(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.