Dodaj ogłoszenie o pracy


Colian Logistic rozwija działalność we Wrocławiu

Colian Logistic, operator logistyczny specjalizujący się w dystrybucji produktów FMCG, wzmacnia swoją działalność we Wrocławiu. Firma wynajęła 9,3 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowo - biurowej pod Wrocławiem.

Colian Logistic jest częścią grupy kapitałowej Colian S.A., która skupia firmy producenckie oraz znane marki napojów, przypraw i słodyczy. Obecnie w portfolio grupy można znaleźć tak marki, jak Grześki, Jeżyki, Familijne, Jutrzenka, Goplana, Akuku, Hellena, Appetita, Siesta oraz wiele innych.
Colian Logistic świadczy pełen zakres usług logistycznych dla podmiotów z grupy kapitałowej, jak również dla firm zewnętrznych zainteresowanych usługami logistyki i magazynowania w kraju i za granicą. W związku z rozwojem logistyki kontraktowej firma docelowo zajmie 9,3 tys. mkw. powierzchni magazynowo - biurowej w kompleksie Panattoni Park Wrocław III. Colian Logistic przy negocjacjach umowy najmu reprezentowali konsultanci AXI IMMO.
- Wynajem nowych powierzchni magazynowych związany jest z realizowaną przez nas strategią rozwoju biznesu, która zakłada dalszą ekspansję firmy jako kompleksowego operatora logistycznego w sferze sprzedaży i realizacji usług logistyki kontraktowej, dystrybucji towarów oraz spedycji. Obecnie region Wrocławia jest kluczową lokalizacją, gdzie sukcesywnie pozyskujemy nowe kontrakty, stąd decyzja o wynajmie nowego magazynu – powiedział Daniel Nowicki, menadżer ds. rozwoju w Colian Logistic.
Panattoni Park Wrocław III to najnowsza inwestycja Panattoni Europe w regionie Dolnego Śląska. W ramach nowego parku będą zrealizowane 2 hale magazynowe o łącznej powierzchni około 83 tys. mkw. Centrum dystrybucyjne położone jest bezpośrednio przy autostradowej obwodnicy miasta A8 oraz autostradzie A4. Dzięki doskonałej lokalizacji obiekt posiada szybkie połącznie z międzynarodowym lotniskiem im. Mikołaja Kopernika oraz gwarantuje łatwy dojazd do centrum Wrocławia.

(źr. Colian Logistic)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.