Dodaj ogłoszenie o pracy


Loxx w Prologis Park Warsaw II

Prologis, Inc., podpisał z firm logistyczną Loxx umowy najmu powierzchni magazynowej na 5 750 metrów kwadratowych w Prologis Park Warsaw II.
Zawarte transakcje obejmują przedłużenie umowy najmu 3,3 tys. metrów kwadratowych oraz podpisanie nowej umowy najmu 2 450 metrów kwadratowych dodatkowej powierzchni magazynowej.
- Nowe kontrakty podpisane z firmą Loxx są dowodem na to, że Warszawa, a szczególnie jej północna część,  jest ważnym regionem na magazynowej mapie Polski  – powiedziała Kamila Pruk, leasing manager Prologis w Polsce. Najemcy poszukują wysokiej jakości magazynów zlokalizowanych w mieście, ale jednocześnie w bezpośrednim sąsiedztwie głównych szlaków tranzytowych kraju. Prologis ma w stolicy dwa parki spełniające te warunki. Zarówno Prologis Park Warsaw II, jak i Prologis Park Warsaw-Żerań są idealnymi rozwiązaniami dla klientów, których celem jest zapewnienie sprawnej dystrybucji towarów na terenie miasta i całej Polski”.
Prologis Park Warsaw II to nowoczesne centrum dystrybucyjne złożone z trzech budynków o łącznej powierzchni 39 800 metrów kwadratowych. Kompleks położony jest w przemysłowej części dzielnicy Praga, około 1 kilometr od drogi S8 łączącej północ i południe kraju (Gdańsk-Kraków), 10 kilometrów od autostrady A2 oraz drogi DK92 prowadzącej ze wschodu na zachód Polski (Poznań-Biała Podlaska), co umożliwia efektywną logistykę  na terenie całego kraju.
Działając aktywnie w pięciu krajach w CEE z portfolio 4,1 miliona metrów kwadratowych, Prologis jest największym właścicielem i zarządcą obiektów dystrybucyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej (stan na 31 grudnia 2014 r.).

(źr. Prologis)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.