Dodaj ogłoszenie o pracy


viaAUTO – bez korków na autostradach w wakacje

Przed wakacyjnym szczytem wyjazdowym Kapsch Telematic Services, operator systemu viaTOLL, planuje rozdystrybuować wśród kierowców kilkadziesiąt tysięcy viaAUTO – urządzenia, umożliwiającego wnoszenie opłaty na autostradach elektronicznie bez konieczności zatrzymywania pojazdu na bramkach wjazdowych na autostrady – poinformowało biuro prasowe firmy Kapsch.
Od czerwca 2012 roku, na odcinkach autostrad zarządzanych przez GDDKiA, w ramach systemu viaTOLL, działa dobrowolna usługa elektronicznej płatności za przejazd viaAUTO dla pojazdów osobowych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Statystyki generowane przez system wskazują, że nawet niewielkie zmiany w liczbie działających urządzeń wpływają na znaczne wzrosty w udziale transakcji elektronicznych – szczególnie na autostradzie A4 między Gliwicami a Wrocławiem, co oznacza że viaAUTO jest najskuteczniejszym narzędziem walki z korkami autostradowymi.
Ubiegłoroczna sprzedaż spotkała się z dużym zainteresowaniem kierowców aut osobowych. W ciągu niespełna dwóch tygodni operator systemu viaTOLL rozdystrybuował niemal 7 tys. urządzeń – całą pulę przygotowaną na dwumiesięczną akcję promocyjną. Obniżenie ceny wraz z uruchomieniem specjalnych pasów preferujących płatność elektroniczną na placach poboru opłat wpłynęło na znaczne zwiększenie zainteresowania usługą, jak i skokowy wzrost popytu, szczególnie w regionie śląskim. – viaAUTO to urządzenie, które pozwala zapomnieć o staniu w kolejkach na bramkach i daje możliwość przejazdu właściwie bez zatrzymywania się. To rozwiązanie podobne do internetowej odprawy na lotnisku, które sprawia, że wypełnienie obowiązkowej formalności przestaje oznaczać stratę czasu – mówi Krzysztof Gorzkowski, dyrektor ds. komunikacji firmy Kapsch.
Promocja na urządzenia viaAUTO
Aby dodatkowo zachęcić kierowców do korzystania z elektronicznego wnoszenia opłat na autostradach, od 20 marca 2015  r. operator systemu viaTOLL oferuje viaAUTO w promocyjnej cenie 120 zł, na co składa się opłata za urządzenie oraz gotowe do wykorzystania doładowanie wartości 50 zł na przejazdy. Tym razem promocja nie jest ograniczona czasowo i biorąc pod uwagę zeszłoroczne doświadczenia przygotowano kilkukrotnie więcej urządzeń.
W internecie i na stacjach W okresie promocyjnym urządzenie viaAUTO będzie dostępne zarówno w tradycyjnej dystrybucji w ok. 50 lokalizacjach oraz w specjalnie uruchomionym sklepie internetowym (szczegóły na stronie internetowej viaAUTO)  
Usługa viaAUTO działa na polskich autostradach od czerwca 2012 roku. Do końca 2014 roku użytkownicy autostrad wnieśli w ten sposób łącznie ponad 9 mln opłat, z czego ponad połowę w samym 2014 roku.
Jak działa viaAUTO
Każdy użytkownik autostrady, poruszający się samochodem o DMC do 3,5 tony, zamiast płatności manualnej może wybrać usługę elektroniczną. Pozwala ona na uiszczenie opłaty za autostradę bez zatrzymywania się: wystarczy zwolnić, podjechać pod szlaban i przejechać, gdy ten automatycznie się otworzy. Urządzenie viaAUTO instaluje się w bardzo prosty sposób na przedniej szybie     (za lusterkiem wstecznym po lewej stronie), co więcej, nie jest przypisane do konkretnego pojazdu i w razie potrzeby może być ono wykorzystywane w więcej niż jednym samochodzie tzn. można je przenosić między pojazdami.

(źr. Kapsch)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.