Dodaj ogłoszenie o pracy


Prologis zwiększa portfolio nieruchomości

Prologis Targeted Europe Logistics Fund („PTELF”) nabył od spółki CA Immo and Union Investment M1 - Business Park na Węgrzech.
Park o powierzchni 69 105 metrów kwadratowych, którego nazwa została zmieniona na Prologis Park Budapest M1, składa się z pięciu budynków logistycznych. Kompleks jest dostosowany do dystrybucji na skalę krajową, regionalną i międzynarodową. Klientami Prologis Park Budapest M1 są firmy, takie jak: Daejung, DHL, Kuehne & Nagel, LGI, Metal Hungaria, MT Display i Willi Betz. Park położony jest 23 kilometry na zachód od centrum Budapesztu i ma bezpośrednie połączenie z autostradą M1, łączącą Budapeszt z Győr (Węgry), Bratysławą (Słowacja) i Wiedniem (Austria).
- Jest to kolejna transakcja po zeszłorocznym zakupie 27 budynków o łącznej powierzchni 390 tys. metrów kwadratowych w Europie Środkowej i Wschodniej, które nabyliśmy po cenie niższej od kosztów odtworzenia – powiedział Ben Bannatyne, dyrektor regionalny Prologis w Europie Środkowej i Wschodniej. „Położenie Prologis Park Budapest M1 przy głównym zachodnim szlaku handlowym prowadzącym do Budapesztu, czyni go cennym nabytkiem w naszym portfolio. Jako, że lokalizacja jest istotnym czynnikiem dla naszych klientów, zdecydowaliśmy się rozszerzyć naszą ofertę o dodatkowe centrum dystrybucyjne na kluczowym rynku na Węgrzech.
W transakcji zawarcia umowy uczestniczyła agencja nieruchomości JLL .

Z portfolio o łącznej powierzchni ponad 548  tys. metrów kwadratowych, Prologis jest największym właścicielem i zarządcą obiektów dystrybucyjnych na Węgrzech (stan na 31 grudnia 2014 r.).

(red)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.