Dodaj ogłoszenie o pracy


„Put to light” by FM Logistic & Balea

Dział Innowacji FM Logistic opracował i wdrożył własną wersję systemu „put to light”. To nowoczesne rozwiązanie znacznie usprawni proces komplementacji zamówień. Partnerem technologicznym stworzonej innowacji jest firma Balea.
PMO (picking multi order), czyli kompletacja kilku zamówień jednocześnie to czynności złożone i czasochłonne. By zwiększyć wydajność tego procesu kompletacje przy użyciu skanera zastąpiono kompletacją głosową tzw. „voice picking”. Połączone rozwiązania PMO z voice picking pozytywnie wpływają na wydajność, nie gwarantują jednak jakości, czyli poprawności kompletacji.  „Put to light” okazał się o wiele bardziej precyzyjny. Podczas preparacji sygnalizacja świetlna wskazuje, na który nośnik należy odłożyć dany karton, a wyświetlacz informuje o ilości kartonów. Proste narzędzie wykorzystujące oznakowania świetlne pomaga pickerowi (osobie odpowiedzialnej za komplementację zamówień) na poprawne i sprawne przygotowanie wielu zamówień jednocześnie. To istotne, bo tylko w Tomaszowie, na platformie FM Logistic, przygotowywanych jest miesięcznie około dwóch milionów box prepracji dla ponad 500 sklepów.
- Nasz system „put to light”, który zaprojektowaliśmy wraz z firmą Balea, jest aktualnie najdoskonalszym narzędziem tego typu na rynku – mówi Marek Podsiadło, dyrektor Platformy FM Logistic w Tomaszowie Mazowieckim.
W tej chwili w FM Logistic wykorzystywanych jest już kilka urządzeń do „put to light” by FM Logistic & Balea. To, co sprawia, że stworzony system jest wyjątkowy to jego elastyczność, łatwość adaptacji i ergonomia. Nowatorskie rozwiązanie pozwala na obsługę wielu nośników w jednym czasie i można je montować do wszystkich marek wózków widłowych typu "order picker". W tej chwili trwają prace końcowe nad projektem adaptacji rozwiązania dla pickingu sztukowego, gdzie powstaje nowy wózek, który będzie w stanie obsługiwać aż 26 nośników na raz. Zaprojektowane narzędzie jest ergonomiczne, bo nie ma wymaga zastosowania żadnego kodu zabezpieczającego, a do tego wygodne, bo ilość danego towaru, który należy zapakować jest wyświetlana po obu stronach wózka/nośnika, czyli jest zawsze widoczna dla operatora.
Już w najbliższym roku budżetowym 100 proc. preparatorów na platformie FM Logistic w Tomaszowie Mazowieckim ma być wyposażone w tego typu urzadzenia, po to by całość preparacji wykonywać przy użyciu tej niezawodnej technologii.

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.