Dodaj ogłoszenie o pracy


W Swadzimiu powstało nowe centrum magazynowe Grupy Muszkieterów

Grupa Muszkieterów - sieć franczyzowa zrzeszająca właścicieli supermarketów spożywczych Intermarché oraz typu „dom i ogród” Bricomarché, otwiera w podpoznańskim Swadzimiu nowe centrum magazynowo-biurowe o powierzchni ponad 80 tys. m kw.
Nowoczesne centrum logistyczne w Swadzimiu, spełniające funkcję głównej bazy magazynowo-dystrybucyjnej produktów dla sieci Intermarché i Bricomarché powstało w zaledwie 18 miesięcy. Finalnie kompleks będzie dysponował powierzchnią wynoszącą łącznie ponad 80 tys. m kw., z czego ponad 75 tys. mkw., to powierzchnie magazynowe, odpowiadające 66 tys. miejsc paletowych.
Centrum logistyczne w Swadzimiu przystosowywane jest m.in. do składowania oraz dystrybucji produktów spożywczych w temperaturach kontrolowanych (produktów świeżych, warzyw, owoców, mrożonek) oraz zarządzania towarami sezonowymi czy wielkogabarytowymi. Dzięki wdrożeniu nowoczesnych systemów informatycznych, centrum już teraz umożliwia sprawne zaopatrywanie w towary sklepów Intermarché i Bricomarché w całej Polsce.
– Prężny rozwój Grupy Muszkieterów w Polsce sprawił, że zaistniała potrzeba stworzenia nowoczesnej bazy logistycznej, dostosowanej do rosnących potrzeb naszych dwóch sieci: Intermarché i Bricomarché. Nowe centrum dystrybucyjne i wykorzystane przy jego budowie innowacyjne rozwiązania zapewnią naszym sklepom sprawną obsługę, a przede wszystkim przyczynią się do dalszego umacniania pozycji Grupy na polskim rynku i w konsekwencji skuteczniejszego wcielania w życie strategii Polska CAP 2020 – wyjaśnia Patrick Renault, Prezes Grupy Muszkieterów.
Główna siedziba Grupy w Polsce mieści się w Wielkopolsce od 1996 roku, kiedy to w Poznaniu powstało pierwsze centrum logistyczne i zakupowe. 6 lat później uruchomiono kolejne magazyny w podpoznańskich Sadach. - Otwarcie centrum w Swadzimiu umożliwi dostawę towaru do większej liczby sklepów, a co za tym idzie pozwoli Muszkieterom na zwiększenie obrotów w Polsce – dodaje Patrick Renault.

W magazynach zostaną zastosowane proekologiczne rozwiązania, takie jak informatycznie sterowany system zużycia dwutlenku węgla do dystrybucji mrożonek w kontenerach mroźniczych, oświetlenie LED czy system segregacji odpadów. Inwestycja została wykonana przez firmę Goldbeck na zlecenie firmy Goodman Poland. Umowa pomiędzy Grupą Muszkieterów a Goodman była największą tego typu transakcją na rynku logistycznym w 2014 r.

(red)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.