Dodaj ogłoszenie o pracy


VII Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna – czekamy na wyniki finału!

6 marca w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. 71 najzdolniejszych młodych logistyków z 50 szkół w całej Polsce mierzyło się z trzema zadaniami problemowymi z zakresu gospodarki zapasami.

W jednym z zadań, olimpijczycy wcielając się w rolę logistyków z zakładu cukierniczego obliczali m.in. zapotrzebowanie na ziarno kakaowca oraz roczny popyt na „czekoladowe sztabki złota”. Trzeci, centralny etap ogólnopolskiego konkursu to zadania problemowe wymagające nie tylko sporej wiedzy logistycznej, ale także analitycznego myślenia i umiejętności szerszego, kreatywnego spojrzenia na zadany temat. Motywacją do startu w olimpiadzie i wzmożonej nauki podczas pokonywania kolejnych jej etapów są nie tylko nagrody w postaci bezpłatnych studiów w Wyższej Szkole Logistyki czy atrakcyjne upominki. Gra toczy się także o miejsca na płatnych stażach, oferowanych przez przedsiębiorstwa wspierające organizację olimpiady, a także o osobistą satysfakcję z osiągniętego wyniku.

Każdego roku, w olimpiadzie o jak najlepszy wynik konkuruje coraz więcej adeptów logistyki. W VII edycji zawodów wystartowało niemal 7,5 tys. uczniów z 285 szkół na terenie całej Polski. 71 najlepszych spotka się ponownie na uroczystym ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród, które odbędzie się 17 kwietnia w siedzibie WSL w Poznaniu.
- Laureaci i finaliści olimpiady to bardzo zdolni młodzi ludzie. Ważną ich zaletą jest determinacja w dążeniu do celu i pracowitość – mówi Alicja Gruszczyńska, rzecznik prasowy WSL. Jesteśmy przekonani, że ich wysiłek już wkrótce zaprocentuje i będą mieli okazję rozwinąć swoją pasję pod okiem najlepszych specjalistów – czy to na uczelni, czy w firmie.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki od 2008 roku. Jest jedynym w Polsce turniejem tematycznym z dziedziny logistyki, którego laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu  zawodowego. Honorowym Patronem olimpiady jest Minister Edukacji Narodowej. Partnerem Merytorycznym jest Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.

Organizację olimpiady i promocję młodych talentów co roku wspierają sponsorzy. Złotymi Sponsorami VII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej są: Dachser, DPD Polska, STILL Polska, TimoCom Soft- und Hardware GmbH oraz Transics International. Sponsorzy Srebrni to: DB Schenker, JAS-FBG i Polski Komitet Narodowy EPAL.

Patronat medialny nad olimpiadą objęły: Eurologistics, LOG24.pl, Spedycje.pl, Polska Gazeta Transportowa, Forumtransportu.pl, TSL Biznes, Logistyka a Jakość, Nowoczesny Magazyn, Transport i spedycja, NM.pl, Warehouse Monitor, Pracujwlogistyce.pl, log4.pl, Top Logistyk, logistyczny.com, etransport.pl, transportet.pl, portallogistyczny.com, logistyka.net.pl, edukacja.net, studia.net, dlaMaturzysty.pl, dlaStudenta.pl.

(red)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.