Dodaj ogłoszenie o pracy


Scandinavian Express wprowadził nowy katalog usług ponadgabarytowych

Scandinavian Express udostępniło swoim klientom szczegółowy katalog usług ponadgabarytowych w formacie DWG, dzięki czemu można uzyskać prezentację specjalistycznych naczep za pomocą opracowanych od podstaw rysunków technicznych.

Katalog usług ponadgabarytowych Scandinavian Express to pierwsza tego typu publikacja na polskim rynku TSL. Wprowadza innowacyjny tryb współpracy z klientami już na etapie planowania konstrukcji poprzez możliwości wizualizacji ładunku na naczepie. Jest to możliwe dzięki szczegółowej prezentacji specjalistycznych naczep za pomocą opracowanych od podstaw szczegółowych rysunków technicznych oraz zdjęć ze zrealizowanymi przewozami poszczególnych rodzajów ładunków ponadgabarytowych. Klient może zobaczyć pełną operatywność sprzętu we wszystkich możliwych wariantach.
Wszystkie rysunki techniczne naczep są dostępne dla klientów w formacie DWG  i mogą być wykorzystane w pracach planistycznych za pomocą oprogramowania projektowego CAD do tworzenia wielobranżowych projektów 2D i 3D.
- Przygotowany przez nas katalog te efekt ponad 10-letniego doświadczenia w transportach ponadnormatywnych i niezliczonej ilości spotkań z naszymi klientami. To pozwoliło nam dokładnie poznać ich oczekiwania, obawy i wymagania oraz przekonało do szukania sposobów i narzędzi, które ułatwią nam wzajemną współpracę i zrozumienie już na wstępnym etapie planowania transportu. – mówi Patryk Szymański, wiceprezes Scandinavian Express.

Oprócz rysunków technicznych naczep w katalogu można znaleźć również informacje na temat „szytej na miarę” kompleksowej obsługi, poszczególnych etapów transportów ponadgabarytowych oraz wykwalikowanych kierowców, pilotów i ciągników, którymi dysponuje operator.

(źr. Scandinavian Express)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.