Dodaj ogłoszenie o pracy


PKP wyremontuje 20 dworców w 2015 roku

Grupa PKP zapowiada, że w tym roku odda do użytku ponad 20 zmodernizowanych dworców, z czego trzy duże projekty realizowane są przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej na kwotę 275 mln złotych. Pod koniec 2015 roku podróżni zatrzymujący się w Bydgoszczy, Gliwicach i Szczecinie będą mogli korzystać z nowoczesnych, bardziej funkcjonalnych obiektów, przystosowanych do potrzeb niepełnosprawnych.

Zmodernizowane dworce zyskają nie tylko większa kubaturę, ale też nowe wyposażenie tj. kasy różnych przewoźników, bankomaty, system dynamicznej informacji na terenie dworca, widoczne tablice informacyjne i plan organizacji ruchu, itd. Nie zabraknie też części komercyjnej – lokali gastronomicznych, aptek, kawiarni, sklepików, lokali typu multimedia / prasa, księgarni.
Prace są w toku, a PKP pochwaliło się liczbami inwestycyjnymi:
Szczecin
łączna wartość inwestycji to ok. 117 mln PLN
wartość dofinansowania z budżetu UE: ok. 74 mln PLN,
Gliwice
łączna wartość inwestycji to ok. 156 mln PLN
wartość dofinansowania z budżetu UE: ok. 81 mln PLN,
Bydgoszcz
łączna wartość inwestycji to ok. 197 mln PLN
wartość dofinansowania z budżetu UE: ok. 120 mln PLN.

(red)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.