Dodaj ogłoszenie o pracy


Polak potrafi! Pomóż Magdzie Pasternak (młodemu logistykowi) zebrać środki na udział w Turnieju Grand Prix w Seulu

Magdalena Pasternak (http://magdalenapasternak.pl/), ma 23 lata i jest studentką Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej. Od 14 lat trenuje szermierkę, będąc w Kadrze Polski zdobywała medale na różnych szczeblach.

POLAK POTRAFI!

Celem projektu jest zebranie środków na zawody z cyklu GRAND PRIX w Korei (link do projektu: https://polakpotrafi.pl/projekt/szermierka-grand-prix/). Jest to turniej indywidualny wyższej rangi niż Puchar Świata. Będzie rozgrywany w Seulu, stolicy Korei, w terminie 26-30 marzec 2015. Na zawody typu GRAND PRIX może pojechać tylko najlepsze 8 szablistek z reprezentacji kraju. W tym turnieju wystartuje ponad 16 ekip reprezentujących różne kraje na całym świecie!
- Jestem młodą seniorką i bardzo chce się rozwijać. Podstawą do rozwoju są starty w Pucharach Świata i Grand Prix. Budżet Klubu jest ograniczony dlatego tutaj moja prośba o pomoc, która umożliwi mi start w GRAND PRIX w Seulu. W tym sezonie  mam szanse wystartować w Pierwszych Igrzyskach Europejskich w Azerbejdżanie (http://www.baku2015.com/en/) oraz Letniej Uniwersjadzie w Korei (http://www.gwangju2015.com). Do kwalifikacji potrzebne są punkty z Pucharów Świata i Grand Prix, dlatego chce zrobić co w mojej mocy, aby wziąć udział w jak największej ilości turniejów, żeby zdobyć punkty, a za tym osiągnąć kwalifikacje – mówi Magdalena Pasternak.
Kilka słów o szermierce:
Szermierka jest sportem elitarnym, nieprzewidywalnym i trzymającym w napięciu. Dyscyplina ta dzieli się na trzy bronie: szabla, szpada, floret. Każda z nich różni się polem trafienia, w szabli od pasa w górę, w szpadzie całe ciało, a we florecie tylko korpus. W szpadzie i florecie trafienia zadaje się za pomocą pchnięć, natomiast w szabli wykonuje się cięcia, tak jak robił to Wołodyjowski czy Pawłowski. W szabli walka pucharowa trwa do 15 trafień, natomiast w szpadzie i we florecie trzy razy po trzy minuty.
Zawody ogólnopolskie rozgrywane są w ciągu jednego dnia zaczynając od eliminacji grupowych na podstawie których tworzy się drabinka pucharowa aż do pierwszego miejsca, tak jak w piłce nożnej :-) Zawody zagraniczne rozdzielone sią na dwa dni: pierwszego - eliminacje, drugiego - turniej główny, na Pucharach Świata trzeciego dnia rozgrywany jest turniej drużynowy, w którym startują cztery najlepsze zawodniczki z kraju.
Najważniejsze osiągnięcia Magdy Pasternak:
- Czerwiec 2014: V miejsce na Mistrzostwach Europy Młodzieżowców w Gruzji, drużynowo
- Czerwiec 2013: V miejsce na Mistrzostwach Europy Młodzieżowców w Toruniu, indywidualnie
- Czerwiec 2013: III miejsce na Mistrzostwach Europy Młodzieżowców w Toruniu, drużynowo
- Sierpień 2011: VI miejsce drużynowo w Letniej Uniwersjadzie w Chinach
- Kwiecień 2011: II miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów w Jordanii, drużynowo
- Kwiecień 2010: II miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów w Azerbejdżanie, drużynowo
- Marzec 2008: II miejsce na Mistrzostwach Europy Kadetów we Włoszech, drużynowo

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.