Dodaj ogłoszenie o pracy


SR Technics rozszerzy współpracę z Kuehne + Nagel

SR Technics i Kuehne + Nagel zamierzają rozwijać dotychczasową współpracę w celu zapewnienia klientom SR Technics usług magazynowania, logistyki części zamiennych oraz dystrybucji towarów.

Przemysł lotniczy na Bliskim Wschodzie dynamicznie się rozwija. Według statystyk SR Technics, ich Regionalne Centrum Dystrybucji (RDC) w Dubaju  obsługuje rocznie 65 tys. transakcji i planuje ich podwojenie do 120 tys. w ciągu najbliższych pięciu lat. Z powodu rosnącego wolumenu SR Technics  jest zobligowany do dalszego rozwoju swojego serwisu dla klientów. W celu wsparcia takiego wzrostu, została podjęta decyzja o przedłużeniu współpracy z Kuehne + Nagel w tym regionie.
Usługa RDC, którą zapewnia SR Technics z pomocą Kuehne + Nagel obejmuje globalne zarządzanie 24 h/7 dni w tygodniu przychodzącymi i wychodzącymi przesyłkami sprawnych i niezdatnych do użytku części samolotów. Ponadto kontrola części, magazynowanie, odprawy celne, inwentaryzacja  oraz szereg innych usług związanych z tym łańcuchem dostaw.

W ramach programu "Supply the Sky", operator oferuje zintegrowany zakres usług logistycznych dla przemysłu lotniczego. Firma opracowuje i dostarcza zindywidualizowane rozwiązania lotnicze dla producentów, firm leasingowych, linii lotniczych oraz dostawców usług w zakresie konserwacji, napraw, remontów, obsługi naziemnej oraz usług pokładowych. W Dubaju usługi te, są świadczone przez hub Kuehne + Nagel w pobliżu międzynarodowego lotniska Al Maktoum, który oferuje częste, krótkie połączenia z regionem Bliskiego Wschodu, jak również innymi częściami  świata.

(źr. za inf. Kuehne + Nagel)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.