Dodaj ogłoszenie o pracy


InPost - wzrost paczek o ponad 90 proc. w 2014 roku

Liczba paczek obsłużonych przez InPost w ramach Paczkomatów® wzrosła o ponad 90,5 proc. wobec 2013 roku i o 440 proc. w porównaniu do 2012 roku. Przeciętny klient zamówił w 2014 roku o 17 proc. paczek więcej niż rok wcześniej. Rekord wydań w ciągu 1 dnia z jednego Paczkomatu® InPost w grudniu 2014 to 512 paczek, czyli średnio co 3 minuty.
- Ograniczone opcje dostawy są jednym z najczęstszych powodów rezygnacji z zakupów dla blisko ¾ kupujących (73 proc.). Aż 58 proc. paczek odbieranych jest z Paczkomatów® InPost poza standardowymi godzinami pracy lokali usługowych – mówi Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl, właściciela sieci Paczkomatów® InPost.
W 2014 roku we wszystkich Paczkomatach® InPost zainstalowano czytniki kart płatniczych, z których istotna część umożliwia płatności zbliżeniowe. Uruchomiono także serwis Szybkie Zwroty służący do szybkiego i wygodnego nadawania lub zwracania towarów do sklepów internetowych.
Grupa Integer.pl podpisała też w ubr. umowę o strategicznej współpracy z serwisem Allegro. Dzięki temu w opcjach przesyłki każdy e-sprzedawca może teraz dodać nowe możliwości w ramach Paczkomatów albo listu poleconego. W każdej z tych opcji klienci mają zagwarantowany darmowy zwrot kupionego towaru.
Dostawę za pomocą Paczkomatów® InPost umożliwia obecnie blisko 6,5 tys. e-sklepów na świecie (m.in. Merlin, MediaMarkt, Saturn, Gandalf.com.pl, Answear.com) oraz 30 tys. sprzedawców oferujących swoje produkty na Allegro. Według badań Grupy Integer.pl, w sumie z urządzeń tych skorzystało już ponad 20 milionów klientów, a 98 proc. paczek jest gotowych do odbioru w ciągu 24 godzin od nadania. Aż 98 proc. użytkowników deklaruje chęć ponownego skorzystania z usługi, a 97 proc. z nich poleca je znajomym.
Paczkomaty® InPost działają już na 5 kontynentach, między innymi w takich krajach, jak: Wielka Brytania, Francja, Włochy, Polska, Irlandia, Islandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Rosja, Czechy, Słowacja, Kolumbia, Kanada, Australia, Arabia Saudyjska, Malezja. Na całym świecie funkcjonuje – w różnych modelach biznesowych – około 4000 urządzeń. Spółka planuje instalację kolejnych 6 tys. terminali na terenie Europy, Azji, obu Ameryk, a także na Bliskim Wschodzie.

(źr. InPost)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.