Dodaj ogłoszenie o pracy


DHL Global Forwarding dla Polskiej Akcji Humanitarnej

DHL Global Forwarding, rozpoczął kolejny rok współpracy z Polską Akcją Humanitarną. Firma od 2011 r. wspiera organizację, angażując się w akcję „Pajacyk”.

Celem inicjatywy DHL GF „Jedna przesyłka = jeden posiłek” jest zbieranie funduszy na program mający na celu walkę z niedożywieniem dzieci poprzez finansowanie obiadów w szkołach i świetlicach środowiskowych. Jak wskazuje sama nazwa, za każdą zrealizowaną z firmą przesyłkę, funduje ona jeden ciepły posiłek. Dzięki zaangażowaniu firmy oraz partnerów biznesowych, firmie udało się ufundować dotąd ponad 225 500 posiłków.
- DHL Global Forwarding angażuje się w pomoc dzieciom, które nie będąc samodzielnymi, często wymagają największej troski i wsparcia. Dlatego też inicjatywa „JEDNA PRZESYŁKA = JEDEN POSIŁEK”  wspierająca akcję „Pajacyk” jest mi szczególnie bliska. Jestem przekonany, że wspólne działanie z Polską Akcją Humanitarną ma szeroki zasięg i realny wpływ na poprawę sytuacji najbardziej potrzebujących dzieci w naszym kraju. Wierzę, że nasza dotychczasowa owocna współpraca będzie równie pomyślnie kontynuowana – mówi Krzysztof Bielica, prezes zarządu DHL Global Forwarding.
- W roku szkolnym 2013/2014 Polska Akcja Humanitarna dzięki inicjatywie „Jedna przesyłka = jeden posiłek” przekazała na dożywiania dzieci w ramach programu „Pajacyk” środki finansowe dla 38 placówek. Z pomocy w formie posiłku skorzystało 627 dzieci, natomiast liczba sfinansowanych posiłków wynosi ok. 77 907 – mówi Grzegorz Gruca, wiceprezes Polskiej Akcji Humanitarnej. - Bardzo się cieszę, że DHL GF zdecydował się na kontynuację współpracy z PAH. To ogromnie ważne, kiedy firma pomaga lokalnej społeczności, zwłaszcza że dla znacznej części dzieci, ciepły posiłek zapewniany przez PAH jest jedynym w ciągu dni – dodaje Grzegorz Gruca.

Oprócz długoletniej współpracy przy akcji „Pajacyk”, DHL Global Forwarding wspiera PAH również w niesieniu pomocy w sytuacjach kryzysowych na świecie. Firma zorganizowała m. in. transport środków medycznych do Korei Północnej w 2014 roku.

(źr. DHL GF)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.