Dodaj ogłoszenie o pracy


Przyłącz się do budowy siłowni dla kierowców na stacji Port Świecko

Na portalu polakpotrafi.pl ruszyła akcja zbiórki środków na budowę siłowni zewnętrznej dla kierowców zawodowych. Obiekt ma powstać na dużej i uczęszczanej stacji BP Port Świecko (w pobliżu węzła  Słubice DK29/A2). Pomysłodawcą projektu jest fundacja Truckers Life z Wrocławia. Kampania społeczna Truckers Life to pierwszy tego typu projekt w Europie. Ma na celu poprawę jakości życia kierowców poprzez budowę zewnętrznych siłowni treningowych na parkingach przy dużych stacjach benzynowych.

Akcja ma na celu zaangażowanie kierowców i firm z branży TSL we wspólną inicjatywę -  stworzenie kolejnego punktu na mapie zdrowego kierowcy.  Obecnie na terenie Polski działa 13 zewnętrznych parków treningowych. W tym roku mają powstać kolejne. Urządzenia wchodzące w skład parków zewnętrznych służą nie tyle budowie masy mięśniowej, co przede wszystkim treningowi kardio - skutecznej broni w walce z nadwagą. Taki rodzaj ćwiczeń zmusza serce do efektywniejszej i bardziej wydajnej pracy, co skutkuje lepszym dotlenieniem organizmu i poprawia koncentrację na drodze.
Kierowcy to jedna z najliczniejszych grup zawodowych w Polsce jak i w Europie. Ze względu na wykonywaną pracę są oni szczególnie narażeni na choroby zawodowe. Projekt umożliwia kierowcom aktywny wypoczynek oraz zniwelowanie skutków siedzącego trybu życia. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko wystąpienia schorzeń takich jak zawał, udar, ból pleców czy otyłość.

Zbiórka na portalu polakpotrafi.pl zakończy się 11.03.2015 r. Projekt zostanie zrealizowany tylko w przypadku zebrania 100 proc. założonej kwoty, dlatego ważna jest każda – nawet symboliczna wpłata.

Na wspierających czekają również atrakcyjne nagrody. Więcej informacji na stronie projektu: https://polakpotrafi.pl/projekt/zewnetrzna-silownia?utm_source=projects

(red/źr. Truckers Life)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.