Dodaj ogłoszenie o pracy


DB Schenker Rail Polska z ekoznakiem

Europejskie Forum  odpowiedzialności Ekologicznej przyznało spółce DB Schenker Rail Polska certyfikat uprawniający do stosowania ekoznaku: Firma Bliska Środowisku. Ekoznak przyznawany jest przez Europejskie Forum Odpowiedzialności Ekologicznej. Celem certyfikacji jest promowanie w Polsce i w Europie proekologicznych strategicznych zachowań organizacji oraz zasad Społecznej Odpowiedzialności Biznesu

Przyznanie certyfikatu było poprzedzone audytem spółki, który przeprowadzono w czwartym kwartale 2014 roku. Poddano weryfikacji ekomodel spółki, obejmujący spełnianie wymagań prawnych, strategii proekologicznej, ekoefektywności, ekoinnowacji i społecznej odpowiedzialności biznesu. Przyznanie certyfikatu jest potwierdzeniem spójności założeń strategicznych i celów, jakie firma sobie wyznaczyła, z codziennymi praktykami i zasadami stosowanymi w prowadzeniu działalności operacyjnej. Certyfikacja potwierdza, że DB Schenker Rail Polska identyfikuje odpowiedzialność ekologiczną jako kluczowy element strategii zarządzania i rozwoju.
- Dbałość o środowisko naturalne jest jednym z filarów naszej strategii. Praktyki ekologiczne przejawiają się nie tylko w codziennej działalności operacyjnej firmy, ale również w jej najbliższym otoczeniu,  poprzez wsparcie finansowe lokalnych inicjatyw proekologicznych. Wiele poczynań w tym kierunku realizowanych jest przez samych pracowników - w ramach wdrożonego w firmie programu wolontariatu pracowniczego. Dla przykładu w 2014 roku wolontariusze DB Schenker Rail Polska uczestniczyli w akcjach sprzątania świata w Zabrzu i Jaworznie. Tylko te dwie akcje zgromadziły prawie 50 ochotników – powiedział Marek Staszek prezes zarządu DB Schenker Rail Polska.

(źr. DB Schenker Rail Polska)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.