Dodaj ogłoszenie o pracy


Carrefour już 15 lat współpracuje z FM Logistic

15 lat temu, w styczniu 2000 roku FM Logistic rozpoczęło realizację pierwszego projektu logistycznego w Polsce dla firmy Carrefour. Początkowo w ramach współpracy operator odpowiadał za magazynowanie i dostawy do 9 sklepów sieci. Przez kolejne lata rozszerzano zakres wspólnych działań zgodnie z zapotrzebowaniem rozwijającego się rynku i dzisiaj, po 15 latach FM Logistic pełni rolę magazynu centralnego sklepów z centralnej i północnej Polski.

- Nasza wieloletnia współpraca to idealny przykład synergii pomiędzy klientem i operatorem. Dzięki temu, że od samego początku staraliśmy się pełnić rolę doradcy i aktywnie poszukiwaliśmy optymalnych rozwiązań, byliśmy w stanie dopasowywać zakres usług do zmieniającej się dynamicznie rzeczywistości rynkowej – mówi Marek Podsiadło, dyrektor Platformy Logistycznej FM Logistic w Tomaszowie Mazowieckim.  
W 2000 roku rynek sieci handlowych dopiero budował swój zasięg w Polsce. Na starcie przy obsłudze klienta Carrefour, firma FM Logistic zatrudniła 100 osób, dzisiaj to zespół liczący 500 pracowników. W 2000 roku obsługiwano na wejściu do magazynu 382 palety, podczas gdy obecnie ta aktywność to 1800 palet w pikach nawet do 3000 dziennego przyjęcia. W regałach składuje się średnio 24 tys. palet z możliwością składowania do 35 tys. Każdego dnia towary transportowane są przez 90 samochodów i 6 przewoźników do 283 sklepów franczyzowych, 40 hipermarketów i 83 supermarketów. Dla porównania, 15 lat temu FM Logistic wysyłało 4 samochody do 9 sklepów sieci. Od września 2014 roku FM Logistic prowadzi magazyn centralny dla całej sieci Carrefour w dystrybucji noon food. To oznacza, że operator obsługuje nie tylko sklepy z centralnej i północnej Polski, ale również placówki obsługiwane przez magazyn południowy w Będzinie (31 hipermarketów i 61 supermarketów). FM Logistic wdrożył też dla Carrefour projekt centrum konsolidacyjnego dla kilku kluczowych dostawców pozwalający im samodzielnie zarzadzać poziomem zapasów.
Serwisy świadczone przez FM to: klasyczne składowanie produktów w regałach, kompletacja zamówień na wszystkich poziomach jednostek logistyczncych zarówno z produktów składowanych jak i dostarczancyh w tzw. tranzycie, etykietowanie-polonizacja, zarządzanie pustymi opakowaniami, usługa planowania transportu dla wszystkich magazynów i baz przeładunkowych CRF w Polsce,odbiory bezpośrednie  towarów od dostawców oraz usługi transportowe w całym kraju  Operator odpowiada za obsługę wejścia i wyjścia artykułów takich jak: napoje, alkohole, produkty spożywcze, chemia,  bazar, tekstylia, drobna elektronika i papierosy. Wszystkie procesy realizowane są z wykorzystaniem najnowocześniejszych narzędzi informatycznych i procedur.

(źr. FM Logistic)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.