Dodaj ogłoszenie o pracy


Grupa OMEGA Pilzno utrzymuje pozycję lidera - podsumowanie działalności za rok 2014

W 2014 roku sprzedaż w Grupie OMEGA Pilzno wyniosła 350 mln złotych i była o 2 proc. wyższa jak w roku 2013. Liczba zrealizowanych zleceń transportowych wzrosła o 8 proc. w porównaniu do roku 2013. OMEGA Pilzno może się również pochwalić wzrostem oferowanej do wynajmu powierzchni magazynowej. W ubiegłym roku firma otworzyła w Podgrodziu k/Dębicy nowoczesne centrum logistyczne o powierzchni 32 tys. mkw., zwiększając własne zaplecze magazynowe do prawie 50 tys. mkw. (pierwszy magazyn w ramach Podkarpackiego Parku Logistycznego o powierzchni 17 tys. powstał w Mokrzcu k/Pilzna).

(na zdj. Adam Godawski, prezes zarządu OMEGA Pilzno)

Dzięki temu Grupa OMEGA Pilzno utrzymała wysoką pozycję na rynku usług logistycznych w Polsce oraz poza granicami kraju, co potwierdzają również badania rynku usług TSL. Zostało to zauważone i docenione przez klientów w corocznym badaniu rynku usług TSL organizowanym przez czasopismo Eurologistic.  Grupa OMEGA Pilzno została doceniona i wyróżniona jako „Doskonały przykład transformacji firmy o wąskiej specjalizacji w firmę logistyczną rozwijającą doskonale oceniane przewozy morskie, inwestującą w bazę magazynową i usługi o wartości dodanej”, zajmując: 4. miejsce w Polsce (po DB Schenker, DHL i Raben Transport) w ocenie klientów w kategorii: „Najlepsze z rekomendacji duże firmy transport spedycja drogowa” oraz 8. miejsce w Polsce w kategorii: „Wykonanie założonych norm usług logistycznych w ocenie kluczowych klientów”.  
- W 2014 roku konsekwentnie realizowaliśmy założone wcześniej cele. Dotyczyły one między innymi poszerzania kompetencji pełnomocników, wzrostu jakości świadczonych usług, wzrostu wydajności efektywności, nowych inwestycji w obszarze logistyki, rozbudowy systemu IT i wzrostu sprzedaży poprzez udział w rynku TSL - mówi Adam Godawski, prezes Grupy OMEGA Pilzno. - Oczywiście, borykaliśmy się z trudnościami: z rotacją pracowników, z nałożeniem embarga na eksport warzyw i owoców do Rosji z Polski i Unii Europejskiej czy trudnymi negocjacjami cenowymi z Klientami związanymi dużą konkurencją na rynku TSL. Mimo rok 2014 uważamy za udany.
Z kolei w rankingu firm TSL opublikowanym w Dzienniku Gazecie Prawnej - Grupa OMEGA Pilzno zajęła 4. miejsce w kategorii Operator Logistyczny.
- W znaczącej mierze jest to zasługa całego zespołu, ludzi kompetentnych, zdeterminowanych i zaangażowanych, naszych dotychczasowych lojalnych klientów, jak i nowych, którzy dołączyli do nas w 2014 - podsumowuje prezes Adam Godawski. - Celem, jaki stawiamy sobie na 2015 rok, jest umocnienie wizerunku Grupy jako wiodącej, w pełni profesjonalnej firmy w europejskiej branży logistycznej.
Grupa OMEGA Pilzno, to jeden z największych polskich operatorów logistycznych, krajowy lider i liczący się gracz na międzynarodowym rynku TSL. Od ponad 20 lat specjalizuje się w transporcie, spedycji i usługach logistycznych.

Grupę OMEGA Pilzno tworzą:
OMEGA Pilzno Godawski & Godawski oferująca przewozy międzynarodowe i krajowe flotą transportową renomowanych marek (600 ciągników siodłowych), autoryzowany serwis samochodów ciężarowych VOLVO i MAN oraz stację wymiany opon.
Gdyński Oddział Celno-Portowy oferujący pełną obsługę celno-portową kontenerów i transport intermodalny.
PP PKS Towarowy w Rzeszowie proponujący międzynarodowy transport kołowy, całodobową krajową i międzynarodową pomoc drogową, stację benzynową, stację diagnostyczną.
Podkarpacki Park Logistyczny świadczący kompleksowe usługi w zakresie logistyki i magazynowania.

(red/ źr. OMEGA Pilzno)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.