Dodaj ogłoszenie o pracy


UPS rozwija logistykę kontraktową

Firma UPS rozbudowała trzy międzynarodowe obiekty  usług logistyki kontraktowej. Inwestycje podyktowane były rosnącym popytem klientów na usługi logistyki kontraktowej. Globalna sieć łańcucha dostaw UPS powiększyła się w ten sposób o niemal 20 tys. m2. Nowo rozbudowane magazyny znajdują się w Krefeld w Niemczech, w Butzbach (niedaleko Frankfurtu nad Menem) w Niemczech oraz w Venlo w Holandii.

UPS, który niedawno dodał 110 tys. m2 powierzchni do czterech magazynów w Ameryce Północnej, obecnie ma na świecie 596 obiektów łańcucha dostaw logistyki kontraktowej o łącznej powierzchni przekraczającej 3 miliony m2. Usługi oferowane przez obiekty łańcucha dostaw UPS to m.in.: magazynowanie i realizacja zamówień; zarządzanie zapasami, transportem i zwrotami; niestandardowe kompletowanie i pakowanie; dostarczanie towaru gotowego do ekspozycji w sklepie; naprawa kluczowych części; oraz dostawy w tym samym dniu.
Krefeld, Niemcy - magazyn w Krefeld został powiększony o 5 tys. m2 ze względu na rozwój sektora nowoczesnych technologii i handlu detalicznego. Obiekt oferuje usługi posprzedażne.
Butzbach (niedaleko Frankfurtu nad Menem), Niemcy - rozwój sektora nowoczesnych technologii i handlu detalicznego, a także rosnące zapotrzebowanie na specjalistyczną wiedzę w zakresie obsługi posprzedażnej, wymagał rozbudowy magazynu w Butzbach o 7 tys. m2.
Venlo, Holandia - to obiekt strategicznie zlokalizowany pomiędzy dwoma istniejącymi centrami logistyki i dystrybucji kontraktowej. Obiekt o powierzchni 8500 m2 rozbudowano ze względu na rozwój klientów z sektora nowoczesnych technologii i handlu detalicznego. Obiekt oferuje również usługi dystrybucji posprzedażnej.

(źr. UPS)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.