Dodaj ogłoszenie o pracy


MLP Group podsumowuje rok 2014 r.

W 2014 roku deweloper powierzchni magazynowych podpisał 33 umowy najmu, dotyczące wynajęcia łącznie ok. 256 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowej. W tym roku Zarząd MLP Group liczy na utrzymanie tempa wzrostu. Przygotowuje się także do rozpoczęcia zagranicznej ekspansji.
W ubr. MLP Group podpisało 33 umowy najmu, wynajmując łącznie ok. 256 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowej, z czego blisko 195 tys. mkw. dotyczyło umów zawartych z nowymi Klientami w ramach budowy nowych i rozbudowy posiadanych parków. Ponad 8 tys. mkw. dotyczyło zwiększenia wynajmowanej powierzchni przez dotychczasowych klientów w ramach dostępnej już gotowej powierzchni magazynowej parków logistycznych. Kolejne 8 tys. mkw. związane było z przekazaniem nowym klientom gotowej powierzchni. Umowy na pozostałe około 45 tys. mkw. dotyczyły przedłużenia najmu na kolejne okresy. Na koniec minionego roku łączna wybudowana i wynajmowana przez MLP Group powierzchnia magazynowa wynosiła ponad 367 tys. mkw. W porównaniu do stanu na koniec 2013 r. stanowiło to wzrost o 21 proc.
Developer aktualnie rozwija sześć parków logistycznych: MLP Pruszków I, MLP Pruszków II, MLP Tychy, MLP Poznań, MLP Bieruń oraz MLP Lublin. Docelowa powierzchnia w tych inwestycjach sięga 775 tys. mkw. nowej powierzchni magazynowej. Oznacza to możliwość podwojenia obecnej skali działania. Potencjał do dalszej rozbudowy dotyczy głównie parków: MLP Pruszków II, MLP Poznań oraz MLP Lublin. W przygotowaniu są także kolejne inwestycje w regionie Wielkopolski, Górnego i Dolnego Śląska oraz Polski Centralnej, w tym m.in. MLP Poznań Zachód i MLP Teresin. Uwzględniając także te projekty docelowa powierzchnia magazynowa MLP Group przekroczy 1 mln mkw.

(źr. MLP Group)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.