Dodaj ogłoszenie o pracy


GEFCO zakłada oddział w Algierii

Grupa GEFCO, europejski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce motoryzacyjnej i przemysłowej, rozbudowuje swoją sieć w Afryce Północnej i zakłada oddział w Algierii.
Algieria ma obecnie jedną z najmocniejszych gospodarek na kontynencie afrykańskim (wzrost szacowany na poziomie 5,5 proc. w 2015 r, wg raportu Międzynarodowego Funduszu Walutowego z 2014 r. ). Wkraczając na rynek algierski, operator zwiększa swoją obecność w regionie o znaczącym potencjale.
Algieria liczy ponad 38 mln ludności, z czego 45 proc. mieszkańców to osoby poniżej 25 roku życia. To kraj dynamiczny i bogaty w zasoby naturalne, szczególnie w węglowodory. Wystarczy wspomnieć, że zajmuje 15. miejsce na świecie pod względem ilości rezerw energetycznych tych złóż. Położenie geograficzne kraju sprzyja wymianie z Europą, Bliskim Wschodem, Ameryką Południową oraz Azją. Dzięki położeniu na skrzyżowaniu głównych szlaków handlowych oraz licznym planom inwestycyjnym i projektom modernizacji infrastruktury, branża logistyczna w Algierii rozwija się bardzo dynamicznie.
W Algierii GEFCO będzie koncentrować się przede wszystkim na obsłudze klientów przemysłowych z dwóch kluczowych i najsilniej rozwijających się gałęzi, jakimi są przemysł samochodowy i energetyczny. Warto wspomnieć, że sprzedaż nowych samochodów wyniosła w Algierii 423 tys. egzemplarzy w 2013 r., co oznacza wzrost o 20,6 proc. w stosunku do 2012 r. Algierski rynek samochodowy zajmuje drugie miejsce w Afryce i jest jednym z najbardziej obiecujących na świecie. Przez 65 lat działalności w sektorze Automotive, Grupa GEFCO zdobyła ogromne doświadczenie i jest w stanie spełnić najwyższe wymagania światowych producentów aut, zmagających się ze złożonymi problemami globalnej gospodarki. Wieloletnia ekspertyza w tym zakresie daje firma wszystkie narzędzia niezbędne do wsparcia producentów części i samochodów w Algierii i Afryce Północnej
Sektor energetyczny (Oil & Gas) zajmuje czołowe miejsce w lokalnej strukturze gospodarczej stanowiąc 35 proc. wzrostu gospodarczego (wg Central Intelligence Agency – the world factbook 2013). Algieria jest obecnie drugim na świecie eksporterem gazu, a jego produkcja powinna się zwiększać o 8 proc. rocznie do 2018 r. Głównymi partnerami handlowymi Algierii są Unia Europejska, Stany Zjednoczone, Chiny, Turcja, Brazylia i Argentyna, czyli rynki dobrze rozpoznane przez Grupę GEFCO, która od lat prowadzi tam działalność i rozwija swoje struktury.

GEFCO Algieria odpowiada za dystrybucję nowych samochodów koncernu PSA Peugeot Citroën do sieci dealerskiej. Do końca 2014 r. liczba dystrybuowanych egzemplarzy powinna zwiększyć się z 90 tys. do 105 tys. Dodatkowo, obsługuje także międzykontynentalne przepływy drogą morską (Overseas), zarządzając logistyką kontenerów dla klientów przemysłowych z Algierii do krajów basenu Morza Śródziemnego i Chin. Grupa proponuje dedykowane rozwiązania zapewniające optymalizację procesów a także działania związane z ocleniem towarów, co pozwala klientom na obniżenie kosztów oraz jest gwarancją jakości i  terminowości realizowanych przepływów. Od momentu założenia, oddział w Algierii został wyposażony w systemy informatyczne ułatwiające wymianę danych na poziomie globalnym oraz gwarantujące optymalizację przepływów oraz śledzenie przesyłek.

(źr. GEFCO)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.