Dodaj ogłoszenie o pracy


Rusza 5. edycja Gospodarczych Malin – zgłoś kandydata i zagłosuj!

Gospodarcze Maliny to antynagrody dla tych, którzy szkodzili przedsiębiorczości bądź psuli standardy rynku kapitałowego.
17 grudnia rozpoczyna się 5. edycja Gospodarczych Malin – plebiscytu, którego celem jest wyłonienie osób i instytucji, mających w 2014 roku bardzo negatywny – bezpośredni lub pośredni – wpływ na polską gospodarkę.

Kandydatów można zgłaszać poprzez stronę www.malinyprp.pl.

Wyłanianie laureatów odbywa się dwustopniowo. W pierwszej fazie zgłaszane są kandydatury do Malin. Trzy najczęściej zgłaszane kandydatury z każdej kategorii stworzą finałową grupę, z której w głosowaniu internetowym zostaną wybrani najwięksi szkodnicy polskiej gospodarki w 2014 r. Na głosy w I etapie plebiscytu organizatorzy czekają do 24 grudnia do północy, kiedy to wyłoniona zostanie finałowa trójka w każdej z kategorii. Zwycięzców poznamy w drugim etapie głosowania, który zakończy się 31 grudnia 2014 r. o północy. Uroczyste ogłoszenie wyników plebiscytu nastąpi natomiast 8 stycznia 2015 r.
Organizatorem konkursu Gospodarcze Maliny 2014 są Pracodawcy RP i „Rzeczpospolita”.

Gospodarcze Maliny przyznawane będą w następujących kategoriach:
•    Instytucja,
•    Polityk,
•    Przedsiębiorca.

W każdej kategorii będzie przyznana jedna Malina.

(źr. Pracodawcy RP)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.