Dodaj ogłoszenie o pracy


DSV otwiera kolejne trzy oddziały w Turcji

DSV poinformowało o uruchomieniu trzech nowych oddziałów - lokalnych biur w Turcji. Tym samym liczba oddziałów DSV w tym rejonie powiększyła się do dziewięciu i obejmuje swoim zasięgiem większość strategicznych punktów na ryku tureckim.
Nowe oddziały zlokalizowane są w Konoya, Kayseri oraz Gaziantep, a główny oddział DSV w Istanbule oraz już istniejące biura w Bursie, Ankarze, Izmir, Mersin i Adanie.

- Nowe oddziały DSV Air & Sea są zlokalizowane w strategicznych obszarach przemysłowych i posiadają ogromny potencjał do rozwoju naszego biznesu w zakresie frachtu lotniczego i morskiego. Większość produkcji dużych części zamiennych do maszyn, przemysłu ciężkiego oraz produkcji tekstyliów i dywanów jest umiejscowiona właśnie w tych miastach – mówi Arkadiusz Mirek, Prezes Zarządu DSV Sir & Sea w Polsce.

Otwarcie nowych biur w Turcji stanowi kolejny etap ekspansji DSV na tym rynku. Na początku tego roku Grupa DSV uruchomiła również nowe połączenie intermodalne pomiędzy Turcją, a Wielką Brytanią, które jest uzupełnieniem dla funkcjonującego już drogowo-morskiego połączenia tzw. DSV Short Sea, operującego pomiędzy portem Cesme w Turcji i włoskim Triestem.

(red/źr. DSV)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.